Fenerbahçe’nin ilk yolcusu Karavaiev

Hem ligde hem de UEFA Avrupa Ligi’nde beklentilerin altında kalan Fenerbahçe, devre arası transfer ettiği Oleksandr Karavaiev’i göndermeye hazırlanıyor


Teknik direktör Dick Advocaat’ın isteği doğrultusunda Shakhtar Donetsk’ten kiraladığı Karavaiev, yine Advocaat’ın isteğiyle önümüzdeki sezon kadrosunda yer almayacak. Devre arasında katıldığı Fenerbahçe’de sarı-lacivertli formayla ligde sadece üç maça çıkabilen Karavaiev’in skora katkısı bulunmuyor. Fanatik’in iddiasına göreyse kadro dışında kalmasının nedeni aradan geçen süreçte oynadığı futbol ve Ukrayna basınına yaptığı açıklamalar.

Karavaiev, geçen hafta Ukrayna basınıyla polemik yaşamıştı. “Dick Advocaat’ın antrenmanlarında ısınma hareketleri ve koşma dışında bir şey yapmıyoruz, çalışmalarımız iyi geçmiyor.” dediği iddia ediliyordu Ukraynalı futbolcunun. “Taktik anlamda da bir şey yaptığımızı görmedim. Roman’a sordum, o da ‘Beş aydır buradayım, antrenmanlar hep böyleydi’ dedi”

Ukraynalı futbolcu, sosyal medya hesabından bu açıklamaların yalan olduğunu açıklamış ancak Ukrayna basını daha sonra röportajın görüntülerini yayınlayarak Karavaiev’i yalanlamıştı. Dick Advocaat, geçen gün yaptığı basın toplantısında Karavaiev’den “Ukraynalı futbolcu” ifadeleriyle bahsetmişti.

Yorumlar

yorumlar

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply