FIFA’nın başı sprey köpükle belada!

Brezilyalı iş adamı Heine Allemagne, hakemlerin kullandığı sprey köpük için patent ve telif haklarının kendisinde olduğunu iddia etti

Amerikan basınında yer alan haberde, Heine Allemagne, önce 2014 Brezilya Dünya Kupası’nda kullanılmaya başladıktan sonra futbol dünyasında yaygınlaşan, kaybolan sprey köpük patentine sahip olduğunu öne sürerek FIFA’ya dava açtı. Açılan davanın tazminat tutarı tam 100 milyon dolar!

FIFA'nın başı sprey köpükle belada!

Sprey köpük hakemlerin en büyük yardımcılarından biri

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Allemagne, Brezilya’da düzenlenen Dünya Kupası’ndan 5 ay önce FIFA’nın patenti satın almak için kendisine yaklaşık 500 bin dolar teklif ettiğini ancak bu anlaşmanın gerçekleşmediğini iddia ederek, “FIFA fikrimi çaldı. Bu Fair-Play’e aykırı bir davranış” diyerek, konuyla ilgili iddialarını aktardı.

Ayrıca, davanın Rio de Janeiro kentinde bir mahkemede görüldüğünün aktarıldığı haberde, FIFA’nın kaybolan sprey kullanımını durdurmasının kararlaştırıldığı belirtildi. Karara uyulmaması halinde spreyin kullanıldığı her maç için FIFA’nın 15 bin dolar para cezası alacağı da öne sürüldü.

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş

Leave a Reply