“Bir şeyi sıfırdan yapmak kolay, biz yerin altından geldik!”

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Şenol Güneş’ten UEFA Avrupa Ligi’ne, görevdeki dört yılından transfere kadar birçok konuda açıklamalarda bulundu 


NTV Spor’a özel açıklamalarda bulunan Fikret Orman, görevde geçirdiği dört seneyi anlatıyordu. “5 yıldır başkanım ve bu süre, insan hayatında çok uzun. Benle beraber olan Ahmet Nur Çebi’yi de yaşlandırmışım” diyordu Orman. “İlk dört sene çok zordu. Boş tribünlere oynuyorduk. Ama şu an taraftarımızla aramızda dostluk ve güven ilişkisi var. 5 yıl içinde Beşiktaş’ın kuruluşundan biz göreve gelene kadar geçen süreden daha fazla oyuncu sattık. 330 milyon dolar borçla kulübü devraldık. Şimdi de bu rakam benzer seviyede. Ama bir o kadar da yatırım yaptık. Bir şeyi sıfırdan yapmak kolay. Biz yerin altından geldik!”

Orman açıklamalarına UEFA Avrupa Ligi’ne yönelik ifadelerle devam etti. Sözleri, kendine inanan bir takımın, iddialı olmaktan geri durmaması gerektiğinin kanıtı niteliğindeydi. “Kendimizi niye kısıtlayalım. Şampiyon da olabiliriz. Lyon favori ama elenebilir.” diyordu Orman. “Final, gidilemeyecek bir hedef değil. İki kupayı da istiyoruz!”

Başkan Orman’ın planları, siyah-beyazlı taraftarın gönlüne su serpecek cinstendi. “Şenol Güneş ile devam etmek istiyoruz.” diyordu Orman. “Sezon sonunda yeniden oturup konuşacağız. İki tarafın da B planı yok. Şenol hoca kadar Caner Erkin’in de kalmasını istiyoruz, onun da istediği gibi. Inter ile bonservis için görüşeceğiz. Oğuzhan’la da sözleşme yenileyeceğiz. Ama gazetelere göre Cenk de o da bir yerlere gidecek.”

Orman’ın Londra ziyaretlerine dair açıklamalarıysa birçoklarını güldürmüş olabilir. “Kızım Londra’da master yapıyor. Onun yanına gidiyorum, ‘Transfer yapmaya gitti’ deniyor” sözleriyle hakkında çıkan transfer haberlerinden yakınıyordu Orman. “UEFA ile olan Finansal Fair Play anlaşmamız bitince de paraları saçmayacağız. Bütçemize göre transfer yapmaya devam edeceğiz. Biz gelecek sezon da sattığımız oyuncuların bedeli kadar bütçede transfer yapabileceğiz. Talisca’yı çok seviyoruz, bonservisini de almak istiyoruz. Ancak 23 milyon avro vermemiz gibi bir durum bu yüzden mümkün değil. Kiralık sözleşmesi 2 yıllık. Ama Benfica, 25 milyon avronun üzerinde teklif alırsa satabilir.”

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş

Leave a Reply