Futbol tarihinin en “hızlı” golleri

Bu goller çizgi filmde atılsaydı rakip savunmacılar toz bulutu içinde kalırdı!

5-Alexandre Pato: Milan-Barcelona

Şampiyonlar Ligi 2011-12 sezonunda Barcelona ile Milan arasında oynanan maçta Alexandre Pato, karşılaşmanın 14 ile 24. saniyelerini kapsayan bölümde inanılmaz bir sürat sonucu Katalan ekibinin ağlarını havalandırıp sezonun en güzel ve kesinlikle “en hızlı” gollerinden birini atıyordu.

4-Gareth Bale: Tottenham-Inter

Maicon’un futbol kariyerini bitiren adam! Inter’den ayrıldıktan sonra bir türlü istediği performansa kavuşamayan Brezilyalı sağ bek, işte bu maçla bir anlamda futbola veda etmişti! Gareth Bale maç boyunca yaptığı inanılmaz driplingler ve attığı 3 golle Inter’i bitiren adam rolündeydi o akşam.

3-Cristiano Ronaldo: Manchester United-Arsenal

Şampiyonlar Ligi arenasında karşı karşıya gelen iki İngiliz takımının maçında, normal bir maç akışı sırasında olmayan şeyler gerçekleşiyor. “Altın Çocuk” Cristiano Ronaldo son zamanlarda görülmeyen bir hızla, sahada kırmızı-beyaz formalı kim varsa hiçbirini yanına bile yaklaştırmayarak golünü atıyor.

2-Gareth Bale: Real Madrid-Barcelona

Henüz yakın tarihte tanıklık ettiğimiz bu olay bize pek de “tanıdık” gelmedi. Belki de eşi benzeri olmamasından kaynaklanıyordu sadece… Sahanın yetmediği bir konumda, kelimeler ne denli kifayetli kalabilir? En iyisi biz susalım, Galli konuşsun!

1-Arjen Robben: Hollanda-İspanya

Hiperaktiflik? Olabilir. Çabukluk? Hayli makul. Hız? Paha biçilemez. Rekor? Tadından yenmez! Hepsini barındırıyordu bu gol. Bir futbolcunun bugüne dek koştuğu en hızlı zamanı elde ettikten sonra, “yanan” bir çift baldırla ne yapması beklenebilir ki? Arjen Robben ise İspanya’yı dağıtmakla meşguldü…

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş

Leave a Reply