Futbol Tarihinin En Pahalı Kalecileri

Futbol Tarihinin En Pahalı Kalecilerinin derlendiği liste sizlerle

Premier Lig’in gözde kulüplerinden Chelsea, 80 milyon euro bonservis bedeli ödeyerek  Athletic Bilbao’nun genç file bekçisi Kepa’yı renklerine kattı. Kepa, bu rekor transfer bedeli ile futbol tarihine adını en pahalı bonservis bedeli ile transfer olan kaleci unvanı ile kaydetti.  Futbol tarihinin en pahalı kaleci transferleri listesindeki ikinci sırada 62.5 milyon euro bonservis bedeli ile Roma’dan Liverpool’a transfer olan Alisson Becker var. Becker, kariyerinde oynadığı 120 resmi karşılaşmada kalesini 49 kez gole kapattı.

Parma’dan Juventus’a 52.9 milyon euroluk bonservis bedeli ile transfer olan Gianluigi Buffon, tarihin en pahalı kalecileri listesinde üçüncü sırayı aldı. Buffon kariyerinde, bir Dünya Kupası, dokuz kez İtalya şampiyonluğu, bir UEFA şampiyonluğu yaşadı.

Listenin dördüncü sırasında, Benfica’dan Manchester City’e 40 milyon euro bonservis bedeli ile giden Ederson var. Bir kez İngiltere Şampiyonluğu ve iki kez Porteki̇z Şampi̇yonluğu yaşayan Ederson, futbol tarihindeki en pahalı kalecilerden.

Jordan Pickford ise 34 milyon euro bonservis bedeli ile Sunderland’dan Everton’a transfer olarak listedeki beşinci sırada yerini aldı. Genç kaleci, 227 resmi maçta kalesini 68 kez gole kapatmayı başardı.

 

1- Kepa Arrizabalaga = 80 milyon €

2- Alisson Becker = 62.5 milyon €

3- Gianluigi Buffon = 52.9 milyon €

4- Ederson = 40 milyon €

5- Jordan Pickford = 34 milyon €

 

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş