Futbolun gerçek sihirbazı Ronaldinho 39 yaşında

Ronaldo de Assis Moreira… Bilinen adıyla Ronaldinho 39 yaşında!

21 Mart 1980 tarihinde Brezilya‘nın Porto Alegre şehrinde doğan Ronaldinho için söylenecek kelimeler çok fazladır ancak onu betimleyecek sözcükler belki de üretilmemiştir. Dünya üzerinde Ronaldinho’yu az da olsa izleyen 1 milyar insana; bir kağıt bir de kalem verip “Bize birkaç cümleyle Ronaldinho’yu anlatın ” desek, ikinci kağıdı hatta üçüncü kağıdı isteyeceklerdir.

Ronaldinho’nun futbolunu en iyi anlatan tweetlerden biri de Türk bir hesaba aittir. Atılan tweette şu ifadeler yer alıyordu “Antepli ev arkadaşım memleketten getirdiği fıstığı sadece Ronaldinholu Barcelona maçlarında zuladan çıkarırdı. Ronaldinho öyle topçuydu”… İşte tam da buydu! Roni’yi izlemek; cuma günü İstiklal Marşı’ndan sonra eve atılan depar kadar keyifli, güneş tutulmasını en iyi yerden izlemek kadar etkileyici, taze biçilmiş çim kokusunu içine çekmek gibi mest ediciydi.

futbolun-gercek-sihirbazi-ronaldinho-38-yasinda-guluyor

Ronaldinho tebbesüm ederek oyun oynayan bir sihirbazdı

Futbol dünyasına 6-7 senelik kısımda vurduğu damga yetti de arttı bile. Çoğu “Messici” ya da “Ronaldocu”nun hem fikir olduğu tek kişi, Santiago Bernabeu’da Real Madrid taraftarlarının ayakta alkışladığı Ronaldinho’dur. İkisi ayrı, Ronaldinho özel futbolcudur!

Ronaldinho’yu en iyi Ronaldinho anlatır

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş

Leave a Reply