Galatasaray’a bir dava da Olcan Adın’dan

Galatasaray’ın eski futbolcularıyla problemleri devam ediyor. Umut Bulut’tan sonra Olcan Adın da mahkemeye başvuracak 


2014 yılında Trabzonspor’dan 4 milyon avro bonservis bedeliyle transfer edilen Olcan Adın, sezon başına kadar sarı-kırmızılı ekipte top koşturmuştu. Yazın sözleşmesi tek taraflı olarak feshedilmiş ve 32 yaşındaki oyuncu devre arasında Akhisar Belediyespor’la anlaşmıştı.

Habertürk Gazetesi’nde yer alan habere göre Olcan, sözleşmesinin haksız şekilde feshedildiğini belirterek TFF Uyuşmazlık Çözüm Kurulu nezdinde toplamda 14 milyon TL’yi bulan bir dava açtı. Tecrübeli futbolcu, feshedilen iki yıllık kontratına karşılık 6 milyon 249 bin TL’nin yanı sıra 2 milyon avro tutarında da tazminat talebinde bulundu.

Kasım ayında başlayan davanın önümüzdeki aylarda sonuçlanacağı, konuyu hukukçulara inceleten sarı-kırmızılı yönetiminin 12 milyon TL’ye yakın bir rakamı Olcan’a ödemek zorunda kalabileceği iddia edildi. Galatasaray mali tablolarında da bu gelişmeye yer verdi. Galatasaray, 29 Ağustos 2016’da Olcan’ın sözleşmesini feshetmişti.

Galatasaray’dan yine sezon başında ayrılan Umut Bulut’un da sarı-kırmızılı kulübü alacaklarını ödemediği gerekçesiyle dava ettiği iddia edilmişti.

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş

Leave a Reply