Galler’in “deli çocuğu” Craig Bellamy’nin vukuatları!

Alan Shearer’a “Senin işin bitmiş. Çok yaşlı ve yavaşsın” diyecek kadar deli, Karaoke’de Riise şarkı söylemediği için dayak atacak kadar psikopattı!

1- Tekmeleme çılgınlığı

Bellamy, Newcastle United’ın Devler Ligi’nde oynadığı maçlarda hem futboluyla hem de psikopatlığıyla sahneye çıkmıştı. Feyenoord’u 3–2 yendikleri maçta iki gol atan Galli forvet, Inter’e 4–1 yenildikleri maçta Marco Materazzi’yi tekmeledi ve üç maç ceza aldı.

2- Saha dışı vukuatları

2002 yılında Bellamy Newcastle’daki bir gece kulübünün çıkışında bir kadına saldırdığı gerekçesiyle polis tarafından soruşturmaya alındı. Delil yetersizliğinden serbest kaldı.

3- Bu sefer içeriye

Galli oyuncu, sadece rakip takım oyuncularıyla dalaşmıyordu. 2004 yılında Newcastle’da Bobby Robson’ın yardımcılığını yapan John Carver’la Newcastle Havaalanı’nda tartışma yaşadığı ve bir sandalyeyi Carver’a fırlattığı konuşuldu. Daha sonra Robson olay yerine gelerek iki tarafı da sakinleştirmişti.

4- Yalancı

2005’te Newcastle United menajeri Graeme Souness’ın kendisini sağ kanatta oynamak konusunda ısrar etmesi üzerine sinirlenen Bellamy, sakat olduğunu söyleyerek maç kadrosundan kendini çıkarttı. Ardından basın mensuplarına Souness’ın yalancı olduğunu söyledi ve olanlar oldu! 80,000 pound ceza alan Bellamy, bir daha asla siyah-beyazlı formayı giymedi.

5- SMS Belası

Souness’a yalancı demesinin ardından Celtic’e kiralandı ancak Newcastle ile bağlantısını koparmadı. Saksağanlar’ın FA Cup yarı finalinde Manchester United’a 4–1 yenilmesinin ardından Bellamy’nin efsanevi santrfor Alan Shearer’a “Senin işin bitmiş. Çok yaşlı ve yavaşsın” yazan bir SMS attığı öğrenildi. Bu olay üzerine Shearer, Newcastle’a geldiğinde Bellamy’yi mahvedeceğini söyledi.

6- Memleketinde de sapıttı

2006 yılında Bellamy, Galler’de hâkim önüne çıktı. Cardiff’teki bir gece kulübünde iki kadına saldırdığı tespit edilen Bellamy, beş gün boyunca Cardiff’te Sulh Hukuk Mahkemesi’nde yargılandı ve para cezasına çarptırıldı.

7- Norveçli’ye sopa

2006’da Liverpool’a transfer olan Bellamy, oyuncular arasında düzenlenen bir karaoke gecesinde J. Arne Riise şarkı söylemeyi reddedince üzerine yürüdü ve tartaklamaya başladı. Olay yatıştıktan sonra bir golf sopasıyla Riise’ye saldırdığı ifade edildi.

8 – Taraftar Tokatlamaca

Manchester United ile oynadıkları maçta sahaya giren bir taraftar nedeniyle oyun durmuştu. Görevliler çılgın taraftarı yakalayıp götürürken Bellamy, taraftarın yanına gitti ve adama okkalı bir tokat attı. Oyuncular araya girip gözü dönen Galli’yi zorla yatıştırdı.

9- Çıkışta gel Moyes!

Geçtiğimiz sene Bellamy, Everton’a iç sahada yenildikleri maçın ardından soyunma odasına giden tünelde Everton menajeri David Moyes’e bağırıyordu. Olayı gören Roberto Mancini, Galli oyuncudan bir açıklama talep etti. Bunun üzerine Bellamy, tünelin çok kalabalık ve gürültü olduğunu, bu yüzden Moyes’e bağırdığını söyleyerek kendini savundu.

10- Sadece psikopat değil!

Creig Bellamy’nin bir sürü olayda suçlu olduğu açıkça görülüyor. Ancak bu, Galli’nin tek işinin sağda solda tekmeleyecek adamlar aramak olduğu anlamına gelmesin! Bellamy, 2008 yılında Sierra Leone’deki yardıma muhtaç çocuklar için bir dernek kurdu. Ayrıca bu derneğin futbol akademisine 650,000 pound bağış yaparak genç yeteneklerin gelişimine katkıda bulunmak istediğini söyledi. Tabii yaptıklarıyla “Galli deli” yakıştırmasını sonuna kadar hakeden Bellamy’nin bu jestinin hak ettiği değeri görmemesine şaşırmamak gerek!

FFT

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş