“Göztepe 27’nci kulübüm oldu, nasip bugüneymiş”

TFF 1. Lig ekiplerinden Göztepe’de Okan Buruk’un yerine göreve başlayan Yılmaz Vural, mesaisine başladı


Yılmaz Vural, Türk futbolunun en renkli karakterlerinden biri. İki üniversite bitiren, Köln Futbol Akademisi’nde eğitim alan tecrübeli çalıştırıcı, bugüne kadar 26 farklı kulüpte çalışmıştı. Göztepe’yle birlikte sarı-kırmızılı eşofmanları giydi. “Bu benim 27’nci kulübüm” diyor Vural. “Göztepe’ye bir türlü nasip olmamıştı. Çok sevdiğim bir camia burası, gelenekleriyle yaşayan bir camia”

Vural, yıllar önce FourFourTwo’ya verdiği röportajda magazinsel tarafıyla değerlendirilmesinden şikayet ediyordu. “Futbol adına by-pass olduk, futbol adına şekerimiz çıktı. Bu iş kolay bir iş değil.” diyordu Vural. “Bunlar hep stresle bağlantılı hastalıklar. Ne gördük karşılığında? Hiçbir şey! Üzüldüğüm konu hep beni magazinsel tarafımla değerlendirmeleri. Hiç kimse neler başardığıma dikkat etmedi. Olağanüstü sayıda genç oyuncu çıkardık bu ülkeye. Hiç bahsedilmiyor bunlardan. Yok takla attı, yok bunu yaptı. Hep bizi basitleştiren, önemsizleştiren şeylerle ön plana çıkartıyorlar.”

Yılmaz Vural’ın Göztepe’yle olan sözleşmesi 1.5 yıllık. Cemal Tosun, Mehmet Demirtaş, Serhat Umar ve İzzet Karakulak, tecrübeli teknik direktörün yardımcılıklarını yapacak. Teknik direktörlük kariyerine 1986’da başlayan Yılmaz Vural, son olarak 2015-16 sezonunda Adana Demirspor’da görev yapmıştı.

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş

Leave a Reply