Hamburg, Klopp’u istememişti çünkü…

Jürgen Klopp’un Borussia Dortmund’dan önce Hamburg’un kapısından nasıl döndüğünü biliyor muydunuz?

Yıl 2008, Mainz ile geçirdiği güzel yılların ardından genç teknik adam Jürgen Klopp’un artık Bundesliga’da daha önemli bir takım çalıştırma zamanı gelmiştir. Çeşitli teklifler alan Klopp bu teklifleri değerlendirmeye başlar.

Kendisiyle ciddi olarak ilgilenen Hamburg kulübünün iki önemli yöneticisi Bernd Hoffmann ve Katja Kraus, kulübün sportif direktörü Didi Beiersdorfer ile Klopp arasında bir görüşme ayarlar.

klopp1

Görüşme sonrası Hoffmann ve Kraus, Klopp isminden eminken Beiersdorfer, Klopp konusunda kararını veremez. Klopp’u izletmek için birkaç adam tutan Beiersdorfer, bunun muhtemelen Klopp tarafından fark edileceğini düşünemez.

Beiersdorfer’in Klopp’u izletme sebebi, futbol dünyasının belki de tarihini değiştirecek cinsten! Klopp görüşmeye delikli bir kot pantolon ve sakal tıraşı olmadan gidince Beiersdorfer’in gözü Klopp’u tutmaz. Klopp’un Hamburg’u çalıştıracak kapasitede olmadığına inanan Beiersdorfer daha sonra Klopp’tan bir telefon alır: “Eğer benimle hâlâ ilgileniyorsanız bilin ki ben kabul etmiyorum!”

klopp2

Klopp o günlerden “Yapılanlar çok amatörceydi. Ben iş dünyasının nasıl işlediğini bilirim. Dakik olmak her şeyden önemlidir. Evet, o gün sakallıydım ve üstümde delikli bir kot pantolon vardı çünkü ben genelde antrenmanlara böyle gelirim” şeklinde bahsediyor.

Beiersdorfer ise yaptığı tercihin doğru olduğuna inanıyor: “Martin Jol’u takımın başına getirdik ve uzun süre unutulmayacak başarılar elde ettik”

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş

Leave a Reply