Harika Gol: Ceyhun Eriş

Ceyhun Eriş, 2002-03 sezonunda Bursaspor filelerine yolladığı enfes golü anlatıyor..

“O maçı ya Fenerbahçe, ya da Bursaspor cezalı olduğu için Ankara 19 Mayıs Stadı’nda oynamıştık. Maça çok iyi başladık, çok güzel goller attık. Hakan Bayraktar sağ taraftan bir atak başlatmıştı, peşinde iki kişi varken bir an göz göze geldiğimizi hatırlıyorum. Orta yapacakken önünü kapattıkları için vazgeçti. Ben ceza yayının 1 metre kadar yakınındaydım ve topu bana gönderdi. O anda da arkamda Miroslav Stevic var. Bana ‘Bıraak!’ diye bağırdı ama top o kadar güzel geliyor ki bırakır mıyım!

Topu göğsümle yumuşatıp ayağıma aldım. Murat Sözgelmez o sırada üzerime gelmeye başladı. Sağ ayağımla vuracakken topu sol ayağımla onun üzerinden aşırdım. O esnada bizim sol bek Cem Karaca bindirme yaptı, top istiyor, Steviç hâlâ bağırıyor… Tabii ki ikisine de vermedim çünkü geriye sadece topu kaleye göndermek kalmıştı. Bu sırada tam ceza sahası yayının oradayım. Sol ayağımla yerden çok güzel bir vuruş yaptım. Yerden kalecinin soluna gitti, uzanamadı. Kalede Kelemen vardı, ceza sahası kalabalık olduğu için topu da görememişti zaten.

Benimki üçüncü goldü. O hafta boyunca hem Türkiye’de, hem de Eurosport kanalı sayesinde başka ülkelerde o gol defalarca gösterildi. Hatta haftanın golü seçilmişti. Maç 7-1 bitti. Zaten 3-0 olduktan sonra Bursaspor iyice dağılmıştı, goller arka arkaya geldi. Bu golü bana hâlâ sorarlar. O gün stat tamamen doluydu ve bütün goller çok güzeldi. Özellikle Washington’un ceza sahasının gerisinden iki kişiyi çalımlayarak attığı gol müthişti. Aklıma geldikçe açıp o maçı izlerim. Kariyerimin en güzel golü kesinlikle o maçta! UEFA Kupası’nda Panathinaikos’a elendiğimiz için canımız sıkkındı, lige dönmeye çalışıyorduk. O maç bizim için bir geri dönüş oldu. Sezon sonunda şampiyon olamasak da şampiyonluğu sonuna kadar kovalamıştık.”

İllüstrasyon Alper Yavuz

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş

Leave a Reply