Harika gol: Ertuğrul Sağlam

Ertuğrul Sağlam 1995-96 sezonunda Trabzonspor’a attığı harika golü anlatıyor

“İnönü Stadı’nın tıklım tıktım dolu olduğunu hatırlıyorum. Hava çok soğuktu. Trabzonspor o sezon güçlü bir takım kurmuştu ve şampiyonluğa oynuyordu.

İlk yarının sonlarına doğru Alpay sağ taraftan hareketlenip topu yine sağ taraftaki Metin Tekin’e verdi. Metin Tekin de topu havadan ceza sahasına doğru gönderdi. Önümde duran Sergen’in topa vurmak için yeltendiğini görüp ‘Bırak!’ diye bağırdım. Kaleyi ortalayarak, topa vurabileceğim mesafede iki ayağımı da yerden kesecek şekilde yükseldim. Top havadayken sol ayağımla havada çok güzel bir makas hareketi yaparak tüm gücümle vurdum.

Kalede Metin Mert vardı. Topa benim vuracağımı, vursam da o şekilde vuracağımı kestiremediği için neye uğradığını şaşırdı. Top şiddetli bir şekilde sağ tarafından ağlara gitti. Kimse öyle bir vuruş beklemiyordu. Onun da yapacak hiçbir şeyi yoktu. Çok ani bir karar vermiştim, benim de düşünmeye vakim olmamıştı. 2 dakika arayla attığım iki golle o maçı 2-0 kazanmıştık. Üzerinden yıllar geçse de o golü unutacağımı sanmıyorum.”

İllüstrasyon Alper Yavuz

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş

Leave a Reply