Harika Gol: Hami Mandıralı

1997-98 sezonunda Dundee United’a…

Trabzonspor için zorlu bir deplasman. Rakip sezonu erken açmış, ön elemede Romanya temsilcisi Principat’ı iki maç toplamında 17-0’lık skorla elemiş! 1-0 kazanılan ilk ayağın rövanşında, ufacık stadın deplasman tribününde yaklaşık 150 Trabzonspor sevdalısı yerlerini almış. Üstelik Andy McLaren, takımını 1-0 öne geçirerek toplam skoru eşitlemiş. Ancak Trabzonspor’da zor anların oyuncusu Hami Mandıralı var!

“Zevkli bir maç olmuştu” diye anlatıyor, 81’inci dakikada sahneye çıkıp temsilcimize turu getiren Mandıralı. “Ceza sahasının sol tarafına yakın bir yerde topu kontrol edip içeri baktım, kimse yok! Ben de mecburen topu çektim. Rakip geldi, bir daha dürttüm ama vuruş açım kapandı. Üçüncü kez çektiğimde açı bulabildim ve nihayet sol silahımı kullanabildim!”

20161121125445584_0001

Raket gibi kullanabildiği iki ayağından da bahsederken “silahım” diyen Mandıralı; golde zeka, oyun görüşü, teknik, özgüven gibi birçok şeyin bulunduğunu söylüyor. “Topu aldığımda neredeyse sıfırdaydım ve bizden hiçbir oyuncuyu görememiştim. Sadece uzaktan şut çeken bir oyuncu olsam 200’ü aşkın golü nasıl atayım!”

Gollerinin sayısını hatırlamakta zorlanmasına hak verdiğimiz efsane, halen tartışılan bir konuya da parmak basıyor: “O gol, özel oyuncuların sahada neden 90 dakika kalması gerektiğinin kanıtı gibi. O dakikaya kadar pek iyi oynamamıştım ama maçın kaderini değiştirebildim ve turu atlayan taraf olduk.”

 

Dundee United 1-1 Trabzonspor Hami Mandıralı’nın Golü | izlesene.com

Röportaj Çağatay Çelik İllüstrasyon Alper Yavuz

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş

Leave a Reply