Harika Gol: İbrahim Üzülmez

İbrahim Üzülmez 2002-03 sezonunda Galatasaray’a attığı unutulmaz golü anlatıyor…

“100’üncü yılımızda şampiyonluk için en önemli rakibimiz Galatasaray’dı ve yanlış hatırlamıyorsam kendi sahalarında 24 maçlık bir yenilmezlik serisi yapmışlardı. Kariyerim boyunca çok gol atan bir adam olmadım, zaten sağ ayağımı da pek kullanmazdım. O maçta hem dripling yapmam, hem de sağ ayağımla şut çekip topu kalenin köşesine yollamam benim için de mucize gibi bir şeydi. Maçtan önce hazırlıklarımızı yaparken teknik direktörümüz Mircea Lucescu bana topla ilerleyerek rakibi zorlamam gerektiğini söylemişti. Maça çıkarken aklımda hep bu vardı.

Fırsatını bulunca topsuz bir şekilde ileriye doğru koşmaya başladım ama o koşudan önce Ahmet Yıldırım’la göz göze gelmiştik. Ahmet tanıdığım en teknik oyunculardan biridir. Top onun ayağındaydı ve bana çok ince düşünülmüş bir pas verdi. Topla ilerlediğimi gören Emre Aşık karşıma çıktı ama bunu  yaptığına pişman ettim! Öyle bir çalım attım ki, ona “çalım yedirmek” desek daha iyi!

Emre’yi geçtikten sonra aklımda sadece şut çekmek vardı. Sağ ayağımla çekmeyi de kafama koymuştum çünkü pozisyon öyle gerektiriyordu. Şutu çektim ve top Mondragon’un solundan kalenin köşesine gitti. Herkes gibi ben de çok şaşırmıştım, nasıl sevindiğimi hatırlamıyorum bile! Maçı o golle 1-0 kazanmıştık. O maç şampiyonluk yolunda bize hem ciddi bir puan avantajı sağladı, hem de moralimiz düzeldi. O golü izleyen kimse unutamıyor.”

https://www.youtube.com/watch?v=paxUzz3GtqA

İllüstrasyon Alper Yavuz

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş

Leave a Reply