Hayatımı Değiştiren Maçlar: Gheorghe Hagi

“Dinamo Kiev maçıyla adımı Avrupa’ya duyurmuştum, Kolombiya maçıyla da tüm dünya beni tanıdı!”


Steaua Bükreş 1-0 Dinamo Kiev
24 Şubat 1987 Avrupa Süper Kupası

“Adımı Avrupa’ya duyurmamı sağlayan maç. 22 yaşındaydım ve Steaua’ya transfer olduktan sonraki ilk maçımda galibiyeti getiren golü atmıştım. Şampiyon Kulüpler Kupası’nı kazanan bir takımdaki macerama o kadar etkileyici bir performansla başlamak çok özeldi. O golden sonra beni, Avrupa’nın en çok gelecek vadeden oyuncuları arasında gösterdiler.”

ekran-resmi-2016-11-29-15-23-48

Brezilya 1-2 Dünya Karması
31 Ekim 1990 Özel maç

“San Siro’da Pele’nin onuruna oynanan bir gösteri maçıydı. Dünya Karması’na çağırıldığımı duyduğumda inanılmaz bir gurur yaşamıştım. Dünyanın en iyi oyuncularıyla aynı sahayı paylaşmakla kalmadım, frikikten çok güzel bir gol attım. Hayatımın en önemli günlerinden biriydi.”

Real Madrid 5-2 Osasuna
12 Ocak 1992 La Liga 

“O maçta çok iyi oynayıp, santra yuvarlağından inanılmaz bir gol atmıştım. Hatta ona benzer golleri Barcelona ve Galatasaray’da oynarken de attığımı hatırlıyorum. Osasuna maçındaki golüm de kariyerimin en güzel anlarından biriydi.”


real

Romanya 3-1 Kolombiya
18 Haziran 1994 Dünya Kupası 

“O dönemki Romanya Milli Takımı’nda forma giymek müthiş bir duyguydu. Kolombiya maçında sol taç çizgisine yakın bir yerden attığım golü unutamam. Maçı kazanmamız da beni ayrıca mutlu etmişti. Dinamo Kiev maçıyla adımı Avrupa’ya duyurmuştum, bu maçla da tüm dünya beni tanıdı! Kaptanlığını yaptığım kulübümle lig şampiyonluğu kupasını kaldırmıştık.”

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş

Leave a Reply