Hayatımı Değiştiren Maçlar: Michel Salgado

Real Madrid ve İspanya’nın unutulmaz oyuncularından Michel Salgado, hayatını değiştiren maçları FourFourTwo’ya anlattı

Real Madrid 4 Celta Vigo 0 (22 Ocak 1995, La Liga)

Çocukluğum boyunca La Liga’da forma giymenin hayallerini kurmuştum. Celta Vigo’daki ilk maçımın her dakikasını hatırlıyorum. Profesyonel kariyerime Santiago Bernabeu’da, Real Madrid karşısında başladım ve ironiktir ki kariyerimin büyük bir kısmını o takımın formasıyla, o statta geçirdim.

İtalya 2 İspanya 2 (18 Kasım 1998, Hazırlık Maçı)

Futbol kariyerimi gerçekten değiştiren bir maç varsa o da bu maçtır. Milli takımdaki dördüncü maçımdı ve Salerno’da İtalya’ya karşı oynuyorduk. Maç 2-2 bitmişti ancak o kadar iyi oynamıştım ki insanlar skordan çok benimle ilgilenmişti. Herkes benim kim olduğumu soruyordu çünkü çoğu beni tanımıyordu. Sonrasında o maçla anılmaya devam ettim.

Real Madrid 3 Valencia 0 (24 Mayıs 2000, Şampiyonlar Ligi finali)

Real Madrid’de iki kez Şampiyonlar Ligi şampiyonluğunu kazanma şerefine eriştim. Paris’te Valencia’yı yenip kazandığımız ilk şampiyonluk, hayatımın en iyi anlarından birisiydi. Real Madrid’de oynamanın ve başarılar kazanmanın hayalini kuruyordum ancak bunun gerçekleşebileceğini hiç düşünmemiştim. Real Madrid formasını giydiğim her bir dakika benim için bir ayrıcalıktı. Bu kulüp sonsuza dek kalbimde yer alacak.

Blackburn Rovers 3 Wolves 1 (12 Eylül 2009, Premier Lig)

Premier Lig’deki ilk maçıma Blackburn formasıyla çıkmıştım. Maçın bitmesine 5 dakika kala oyuna girdim ve Paul Robinson’a “Topu bana ver” dedim. “Hayır, çizgiye in, topu oraya atacağım” dedi. Topu geriden alıp ileriye oynamaya ve yerimde kalmaya alışmıştım. Oysa o an çılgın bir şekilde çift yönlü oynuyordum!”

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş