Hayatımı değiştiren maçlar: Robbie Fowler

İngiltere ve Liverpool’un unutulmaz golcülerinden Robbie Fowler, hayatını değiştiren maçları FourFourTwo’ya anlattı!

Liverpool 5-0 Fulham 5  (Ekim 1993 İngiltere Lig Kupası)

“Anfield’da çıktığım ilk maçtı. Ne kadar gergin olduğumu tahmin edersiniz. Sahaya çıkmak için sabırsızlanan, sinirli ve sıska bir çocuktum. Saha çizgilerinden içeri adımımı attığım anda bunların hepsine değdi. Tam 5 gol attım! Bunu Liverpool tarihinde sadece 5 futbolcunun yapabildiğini de not düşelim! O zaman bunun ne demek olduğunun farkında değildim. Öyle büyük kutlamalar yapmadım.”

Liverpool 3-0 Arsenal (28 Ağustos 1994 Premier Lig)

“O maçta David Seaman, Nigel Winterburn, Tony Adams, Lee Dixon ve Martin Keown gibi futbolculara karşı oynayacak olmak başlı başına bir stres kaynağıydı. Bu adamların forma giydiği takıma karşı 3 gol atabilmiş olmanın ne demek olduğunu anlatmam mümkün değil. Toplamda başlama düdüğünün üzerinden 300 saniye bile geçmeden hat-trick yapmıştım!”

 

İspanya 0-0 İngiltere (p 2-4) (22 Haziran 1996 Avrupa Şampiyonası)

“Pek çok kişi Euro 96 takımında olduğumu bilmiyor. Çok görmüyorum çünkü ben de o zaman ne yapacağımı bilmiyordum. Maç 0-0 bitmişti ve uzatmalarda da eşitliği bozamamıştık. İngiltere’nin penaltı geçmişini düşününce durumumuz pek de parlak değildi. Beşinci penaltı atışını kullanırken ömrümden ömür gitti ama kariyerimi kara bir lekeden kurtardım.”

Liverpool 1-1 Birmingham (p 5-4) (25 Şubat 2001)

İngiltere Lig Kupası “30 dakikalık uzatma dakikaları bittiğinde maçın skoru 1-1’di. Liverpool’un golünü ben atmıştım. Mütevazı olamayacağım kadar güzel bir goldü! Birmingham’ın golü de penaltıdan gelmişti. Penaltı atışlarında 5’inci sırada ben vardım ve kaçırmadım. Aldığımız kupa ile birlikte bu organizasyonun en çok şampiyon olan kulübü olmuştuk.”

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş