İngiltere’de yine top toplayıcı kavgası

Top toplayıcı çocukların futbolun bir parçası olduğu malum. Kimileri sahadaki oyunu güzelleştirirken kimileri takımının menfaati için yön vermeye kararlı görünüyor. İngiltere 2. Lig’inde dün olduğu gibi…


Plymouth Argyle, Leyton Orient’i ağırladı. Şampiyonluk mücadelesi veren ev sahibi ekip, 10’uncu dakikada 1-0 öne geçti ancak ilk yarı beraberlikle sonuçlandı. İkinci yarıda 10 dakika geçmişti ki ev sahibi ekip yeniden öne geçti ve son beş dakikaya kadar maçı önde götürdü. Top toplayıcılardan biri, bu dakikaya kadar bolca kez sahne almış. Takımının menfaati için topu oyuna sokmayı geciktiren çocuğa tepki veren ise Leyton Orient’in kaptanı Liam Kelly oldu. Kelly, çocuğun yaptığına dur demek için biraz abartmış olabilir!

Kazanılan bir korner öncesinde topu vermeye hazırlanan top toplayıcının yanına giden kaptan, çocuğu iterek düşürdü ve topu takım arkadaşına kendisi verdi. Kelly maç içerisinde hakem tarafından cezalandırılmadı ancak Plymouth Arglye yönetimi, videonun federasyona gönderileceğini açıkladı. Maç ise bu dakikadan sonra gelen iki golle konuk ekibin 3-2’lik üstünlüğüyle sona erdi. Kelly hoş olmayan bir hareketle takımını ateşlemiş gibi görünüyor!

Yine de top toplayıcıları küçümsememek gerekiyor. Paolo Cannavaro, Pep Guardiola, Jose Mourinho, Arda Turan, Oğuzhan Özyakup gibi önemli isimler de bir zamanlar top toplayıcılık yapıyordu.

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş

Leave a Reply