“Ibrahimovic, benim gibi olmaya çalışıyor!”

Boksör kimliği ile tanınan Conor McGregor, çocukluk aşkı futbol üzerine samimi açıklamalarda bulundu…

Dünyaca ünlü İrlandalı boksör Conor McGregor, Dublin’de doğup büyüdüğünden beri büyük bir Manchester United taraftarı. Geçtiğimiz günlerde FIFA’ya röportaj veren 30 yaşındaki dövüş sanatları ustası, futbola ve Kırmızı Şeytanlara olan hayranlığına dair açıklamalar yaptı.

“Manchester United, başından beri benim takımımdı. Henüz 8 yaşındayken kazandığım ilk parayla United’ın meşhur gri formasını almıştım.”

“Bu forma benim oğlum gibiydi. Kim bilir şimdi nerede! O zamanlar bayağı ünlü bir formaydı. United’ın taraftarına, kazanma zihniyetine ve başarılarına tutulmuştum.”

Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer’in önderliğinde düştüğü yerden kalmayı başardı ve McGregor, Norveçli çalıştırıcının kalıcı göreve hazır olduğunu düşünüyor:

“Ole Gunnar çok özel bir adam! Bence United ile harika bir iş çıkarıyor. Yönetimin ona, kalıcı bir kontrat önermesi gerekiyor. Kulübe olan saygı ve tutkusunu hissedebiliyorsunuz. Oyuncuların da Solskjaer’in kanatları altında Manchester United armasını taşımaktan dolayı onur duyduğunu görebilirsiniz. Futbolcuların üst düzey bir performans sergilemelerini de yine Ole sağladı.”

“Özellikle Paul Pogba ve Marcus Rashford, Ole’nin yönetiminde olağanüstü bir seviyeye zıpladılar. Bu genç çocuklar, yeteneklerine güvenen korkusuz birer atletler.”

McGregor’un sıkı bir dostluk kurduğu bir futbolcu var ki; tıpkı kendisi gibi mesleğine bağlılığıyla ve elit bir seviyeye yükselmesiyle nâm salmış bir isim: Cristiano Ronaldo.

“Cristiano, fevkalade bir sporcu olmasının yanı sıra aynı zamanda harika bir insan ve girişimci. Sahip olduğu müthiş disiplin, mükemmelliyetçi yapısı ve yaptığı işe olan bağlılığı, futbol oynayan birçok gence ilham kaynağı oldu.”

“34 yaşındaki bu adamın, yakın zamanda Şampiyonlar Ligi’nde neler yaptığına bir bakın. Spotların altında, tüm o baskı omuzlarındayken hat-trick yaptı!”

McGregor’a göre spor alanında kendi gibisi yok. Ancak yine de, Zlatan Ibrahimovic’in kendisine benzemek için elinden gelenin en iyisini yaptığını düşünüyor: “Zlatan’a ve kazanma hırsına saygı duyuyorum ancak şunu netleştirelim: Yalnızca bir tane Conor McGregor var! Zlatan, futbolun Conor Mcgregor’u olmaya çalışıyor. Kendisine bol şans diliyorum!”

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş