İlk 5: En güzel Alex de Souza golleri

Bir Alex de Souza fırtınası geçti ülkemizden, yaptıklarıyla hepimizi sersemlettikten sonra Brezilya’ya doğru yol alan…

Ülkemize gelmiş en klas yabancılardan olan Alex de Souza nice isimden kazandırdıklarıyla ayrılmıştır. Tekrar tekrar anlatmaya çalışmak yersiz, heykeli dikilen, Türkçe literatüre “Bir Alex değil” tanımını kazandıran, rakip takım taraftarlarını dahi kendine hayran bırakan adamı kariyerindeki en güzel gollerinden beşiyle selamlıyoruz.

5 Fenerbahçe vs Galatasaray

Alex demek frikiklerde gol sevinci için koltuktan doğrulmak demek. Karla karışık yağmurun yüzlere kırbaç gibi indiği sahada 21 metreden topun başına geçen maestro öyle bir vuruş yapıyor ki…

4 Fenerbahçe vs Ankaragücü

2005/06 sezonunda Ankara deplasmanında son dakikaya 3-1’lik skorla girer Fenerbahçe, ancak Alex son sözünü söylememiştir. Kaleyi neredeyse cepheden gören kaptan sihirli sol ayağıyla vuruşunu yapar; ceza sahası dışından yaptığı bir vuruşla kaleciyi ters köşeye gönderebilen bir oyuncudur Alex

3 Coritiba vs Fluminense

Heykelinin dikildiği Fenerbahçe’den ayrılan Alex futbola başladığı Coritiba ile dönüş yapar Brezilya’ya. Kariyerinin 400. golünü de her şeyin başladığı kulübün formasıyla atacaktır. Siz Brezilyalılar nasıl diyor? Golllaassoo do Alex!

 

2 Brezilya vs Arjantin

Brezilya milli takım formasıyla 12 gol atan, 2004’te kazanılan Copa America’da takıma kaptanlık yapan Alex, Olimpik milli takım formasıyla ezeli rakip Arjantin’e enfes bir gol atıyor. Merak edilense şu; Alex o Arjantinli savunmacıyı bakkala ne almak için göndermişti?

1 Fenerbahçe vs Samsunspor

Alex’in Fenerbahçe formasıyla attığı en güzel gollerden biri. Gelen ortaya soluyla voleyi yapıştırmaya hazırlanırken topun savunmadan sekmesi işleri değiştirir, ama Alex bu, durur mu; yapıştırır cevabı! Ters ayakla atılmış muhteşem bir röveşata! Kaleci Shorunmu gibi maçı izleyen birçok kişi vuruş anında topu takip edemez bile.

@Can Çalışkan

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş

Leave a Reply