TOP 5: Tuhaf Kaleci Sakatlıkları

Kaleciler  maçın en önemli anlarında ya takımını ipten alan, ya da mağlubiyetin mimarı olarak gösterilen futbolun yalnız adamlarıdır. Bu yüzden her an dikkatli olmaları gerekir ama her zaman bunu beceremezler. İşte bunu başaramayan bazı eldivenlerin tuhaf sakatlıkları…

5- Dave Beasant

90’lı yıllarda İngiliz liginin kalburüstü kalecilerinden olan David “Dave” Beasant’ın salatasını sade sevmediği açık. Dave, 1993 yılında yemek sırasında ayağına düşürdüğü salata sosu yüzünden Southampton formasından 8 hafta uzak kalmasını bir de menajerine sormak lazım!

dave-beasant-southampton_3091449

4- David Seaman / Carlo Cudicini

Seaman ile Cudicini’nin tek ortak özellikleri İngiltere Ligi’ne damga vurmuş kaleciler olmaları değil: İkisi de TV kumandasına uzanmaya çalışırken kendilerini sakatladılar?! Seaman kanepedeki kumandaya uzanmaya çalıştığı sırada sırt kaslarını zedelerken, Cudicini ise yaptığı ters hareket sonucu dizinden sakatlanmıştı.

david-seaman carlo_cudicini_1247873c

3- Santiago Canizares / Gianluigi Buffon

Canizares ve Buffon’u ortak paydada buluşturan sakatlık ise banyodaki dikkatsizlikleri sonucu ikisinin de önlerindeki büyük şampiyonalarını kaçırmış olmaları… Canizares, Valencia’da formunun zirvesindeyken, traş olduğu sırada ayağına düşürdüğü krem kutusuyla sakatlanıp 2002 Dünya Kupası’nda kaleyi Casillas’a bırakırken, Buffon ise Euro 2000 öncesinde İtalya kampında banyoda düşerek baş parmağını kırdığı için kaleyi Toldo’ya bırakmak zorunda kalmıştı.

canizares &MaxW=640&imageVersion=default&AR-140619485

2- David James

David James’in kendisinin de tuhaf bir kaleci olduğunu kullandığı saç modellerinden tahmin etmek pek zor değildi ama joystick ile oyun oynarken baş parmağını sakatlayıp Portsmouth idmanlarına çıkamaması trajikomikti. Daha önce de arkadaşının attığı kumandayı tutmaya çalışırken sakatlandığı düşünüldüğünde o dönem Portsmouth menajerliği yapan Harry Redknapp’ın sabır seviyesine saygı duyuyoruz!

dj_2354341b

1- Kasey Keller

Söz konusu tuhaf kaleci sakatlıkları olunca listenin 1 numarasında Kasey Keller rakipsiz… Amerikalı kaleci golf sahasına geldiğinde golf sopalarını kutusundan çıkarmak istemişti. Birbirine sıkışmış haldeki sopaları çözemeyen Keller şansını çok zorlamış olacak ki, bir anda çıkan sopalardan bir tanesi Keller’in ön dişlerine gelmiş ve birkaçının da kırılmasına sebep olmuştu.

635605757042508907-USATSI-5492466

Bonus+ Bizimkiler: Volkan Demirel / Rüştü Reçber

2004 yılında, Fenerbahçe’nin 2-1 kazandığı Galatasaray maçı sonrası taraftara formasını atarken omzundan sakatlanan Volkan Demirel ile 1999 yılında Fenerbahçe – Beşiktaş maçı haftasında kramponlarını temizlerken falçatayla elini kesen ve takımını derbide yalnız bırakan Rüştü Reçber de kalecilerin ligimizde de tuhaf sakatlıklara yol açabildiklerini kanıtladılar!

s-5c4772b9d4eeaf3f6797f0b44cfbe3828355cf48 rüştü

Yazı Ersin Sezer

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş

Leave a Reply