“İngiltere Milli Takımı ile oynayan ülkeler, alkol yasağı getirilmeli!”

Birleşik Krallık polisi, İngiltere Milli Takımı ile uluslararası maç yapacak olan ülkelere, İngiliz taraftarların çıkardığı olayların önüne geçebilmeleri için alkol yasağı getirmelerini önerdi

Geçtiğimiz hafta İspanya ile İngiltere Milli Takımı arasında oynanan Uluslar Ligi karşılaşmasına damgasını vuran İngiliz taraftarlar, Seville şehrinde adeta dehşet saçtı. Mart ayında Hollanda ile oynanan hazırlık maçında da Amsterdam’da olay çıkaran İngiliz taraftarların 25 tanesi tutuklanmıştı. Neredeyse gittikleri her yerde olay yaratan İngilizler’i durdurmanın en temel yolu olarak ise alkol yasağı gösteriliyor.

İngiltere’nin bir sonraki 2 maçı, Kasım 2018’de Wembley’de oynanacak. Sonrasında ise Mart 2019’da Euro 2020 elemelerine katılacak olan İngiltere Milli Takımı taraftarlarının, gittikleri ülkede benzer sorunlar yaratmaması için İngiltere Futbol Federasyonu ve Birleşik Krallık polisi birlikte çalışıyor. Polisten konu ile ilgili yapılan açıklama ise şöyle: “Alkol yüzünden kendini kaybeden birçok taraftar var. Sayıları az gibi gözükse de oldukça fazlalar. Olay çıkarmalarının önüne geçmenin bir yolunu arıyoruz. Bulduğumuz çözüm ise işe yarayacak gibi gözüküyor. Bazılarına deplasman yasağı getirebiliriz. Bir diğer yolu ise, gittikleri ülkede ruhsatsız içki satılan yerlerin belirlenip kapatılmasını önerebiliriz. O ülkenin yerel polisi ile işbirliği yapıp sorun çıkarabilecek taraftarları yakından takip etmesini ve gerekli tedbirleri almasını sağlayabiliriz.”

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş