İspanya’da kadın futboluna büyük ilgi!

İspanya Kraliçe Kupası karşılaşmasında 53 bin kişilik stadyumun tamamı doldu!

Dün akşam Athletic Bilbao ve Atletico Madrid arasında oynanan İspanya Kraliçe Kupası (Copa del la Reina) müsabakasında 53 bin kişilik kapasiteye sahip San Mames Stadyumu, tüm biletlerin satılmasıyla doldu taştı.

İspanya’da kadın futboluna olan ilgi ve katılım günden güne artış gösteriyor. Bunun en son kanıtı ise İspanya Kadınlar Ligi’nin lideri Atletico Madrid ile Athletic Bilbao arasında dün oynanan kupa maçında ortaya çıktı. 53 bin kişilik kapasiteli San Mames Stadı’ndaki tüm biletler maçtan saatler öncesinde tükendi.
Bask cumhurbaşkanı Inigo Urkullu , bölgedeki önde gelen isimlerden oluşan ve yerel futbol kulüplerinden eski oyuncuları ve temsilcileri içeren 100 kadın ile maçı izledi. Maçın Athletic taraftarlarınca “Katedral” olarak benimsenen San Mames Stadı’nda oynanması da karşılaşmaya olan ilgiyi büyük ölçüde arttırdı.
Son olarak İspanya ve ABD arasında Alicante’nin Jose Rico Perez Stadı’nda soğuk bir akşamda oynanan hazırlık müsabakasında 9182 seyirci, kadınlar futbol karşılaşmasını izlemeye gitmişti.

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş