Konyaspor, Aykut Kocaman’ı resmi sitesinden uyardı

Spor Toto Süper Lig’in sekizinci sırasında bulunan Konyaspor, resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada teknik direktör Aykut Kocaman’a uyarılarda bulundu 


21 haftası geride kalan ligde topladığı 28 puanla sekizinci sırada yer alan Konyaspor, son 6 haftada sadece 4 puan toplayabildi. Geçen sezonun üçüncüsü olan kulüp, kötü gidişata dur demek için farklı bir yola başvurarak resmi sitesinden açıklama yapmayı tercih etti. Gençlerbirliği maçının ardından yönetim kurulunun bir açıklama yapma gereği duyduğunu belirten kulübün açıklaması şöyle:

“Uzun lig maratonunda her takım zaman zaman inişli çıkışlı sonuçlar yaşayabiliyor. Şu an Konyaspor’umuz böyle bir sürecin içinde yer alıyor. Fakat bu dönemin uzun vadeli olmadığını düşünüyoruz. Geçtiğimiz sezon, mevcut kadromuz bize büyük bir gurur yaşatmış ve karşılığında eksik noktalara ilave transferler yapılarak bu yola devam edilmiştir. Ancak bugün geldiğimiz noktada, teknik direktörümüzün bazı tedbirleri alma gereksinimi doğmuştur ve en kısa sürede bu tedbirleri alacağına inanıyoruz.
Bir önceki sezona göre 6 puan geride olan takımımız, kupada çeyrek finalde mücadele edecek. Hedefimizin ise mevcut kadro ile ligi üst sıralarda bitirmek ve Türkiye Kupası olduğu bilinmelidir. Önümüzdeki hafta Trabzonspor maçı ile birlikte çıkışa geçerek layık olduğumuz yerlere geleceğimizden herhangi bir şüphemiz yoktur.

Son olarak, bizi Ankara’da yalnız bırakmayan muhteşem taraftarımıza galibiyet sevinci yaşatamadığımız için son derece üzgünüz. Kalan maçlarımızın tamamında hırsımızı, isteğimizi sahaya yansıtarak, o asil formanın hakkını verecek futbolcularımızla, çok daha iyi bir Konyaspor izleteceğimizin bilinmesini istiyoruz.”

Konyaspor Başkanı Ahmet Şan, Eylül 2015 ayında da Aykut Kocaman’ı basın karşısında eleştirmişti. Tecrübeli çalıştırıcının kendisine has bir oyun anlayışı olduğunu savunan Şan, yönetim olarak hücum futbolundan yana olduklarının altını çizerken şampiyonluk hayallerinin olduğunu belirtmişti.

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş

Leave a Reply