“Krasnodar zor kura”

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat’ın yardımcısı Cornelis Geert Aaldrik Pot, Krasnodar eşleşmesi için “Rusya Ligi güçlü ve Krasnodar kuvvetli bir takım” değerlendirmesinde bulundu.

UEFA Avrupa Ligi son 32 turu kuraları İsviçre’nin Nyon kentinde çekildi. Kurada Fenerbahçe’yi Asbaşkanlardan Ozan Balaban temsil etti. Ozan Balaban, İstanbul’da meydana gelen patlamada hayatını kaybeden vatandaşlar için yakasına siyah kurdela taktı. Kuraya seri başı olarak katılan Fenerbahçe’nin rakibi, Rus temsilcisi Krasnodar oldu.

Takımlar, son 32 turundan itibaren iki maçlı eleme usulüyle oynanacak karşılaşmalardan galip çıkarak finale yükselmeye çalışacak.

UEFA Avrupa Ligi’nde final maçı, 24 Mayıs 2017 tarihinde İsveç’in Stockholm kentindeki 50 bin kişi kapasiteli Friends Arena Stadyumu’nda oynanacak. Bu maç, organizasyondaki 45., Avrupa Ligi ismiyle ise oynanacak 8. final maçı olacak.

CORNELİS GEERT AALDRİK POT: “ZOR BİR TAKIMLA KARŞILAŞACAĞIZ”
Advocaat’ın yardımcılarından Cornelis Geert Aaldrik Pot, UEFA Avrupa Ligi son 32 turundaki rakip Krasnodar’ı değerlendirerek “Zor bir kura” dedi.

Cornelis Geert Aaldrik Pot, “Krasnodar zor bir rakip. Rusya ligi güçlü takımlardan oluşuyor. Krasnodar da en iyilerinden biri. Zor bir takımla karşılaşacağız ama şansımız var mutlaka” dedi. Rusya’da zor şartlarda oynayacaklarının altını çizen Hollandalı çalıştırıcı, “Rusya’da çalışalı 8-9 yıl oldu. O dönemden bu yana Zenit takımı nasıl değiştiyse Krasnodar’da da değişiklikler olmuştur. Şu anda son durumları nasıldır bilemeyiz ama gerekli analizleri yapacağız, o bilgileri alacağız. Ne kadar kaliteli bir takım olduklarını, nasıl bir oyun tarzlarının olduğunu, özelliklerinin ne olduğunu en hızlı şekilde öğreneceğiz. Zor şartlarda oynayacağız. Kış ayında oraya gideceğiz. Havanın soğuk olacağı dönem olacak. Zemin durumu nedir, şartlar nasıl olur bilemiyorum. Zenit’te çalışırken bunu gördük ki saha çok sert olabiliyor. O zaman geldiğinde buna nasıl bir çözüm bulabiliriz, değerlendireceğiz” ifadelerine değindi.

Son olarak Avrupa Ligi’ndeki iyi performansla ilgili konuşan Cornelis Geert Aaldrik Pot, “Biz sezon başı buraya geldiğimizde sezon öncesi hazırlık dönemi sona ermişti. O yüzden başlangıç anlamında zor bir dönemdi. Gelir gelmez 2 Grasshoppers maçı oynamak mecburiyetindeydik. Hemen ardından da lig karşılaşmaları başladı. Çok da olumlu bir başlangıç değildi. Biraz zaman geçtikten sonra -burada Dirk Advocaat’in payı büyük- hocamız takım oluşturmayı başardı. Hem taktik hem teknik anlamda oyunculara isteklerini anlatabildi. Aylar sonra takım oluşturdu. Biz 11 oyuncu değil, tüm takım halinde yolumuza devam ediyoruz, bizim için en büyük kazanç budur” diyerek sözlerini tamamladı.

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş

Leave a Reply