Kulüpler Birliği’nden MHK’ya gözdağı!

Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Göksel Gümüşdağ, “Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Kuddusi Müftüoğlu’nun Galatasaray-Trabzonspor maçı sonrası yaptığı açıklamaları tatmin edici görmedim” dedi.


Spor Toto Süper Lig’in 22. haftasında oynanan Galatasaray – Trabzonspor maçında yaşanan hakem hataları nedeniyle olağanüstü toplanma kararı alan Kulüpler Birliği Vakfı’nın toplantısı sona erdi.

Başkan Göksel Gümüşdağ’ın, toplantı sonrası yaptığı açıklamalardan öne çıkanlar şu şekilde:

“Hakem hatalarının kabul edilebilir düzeye indirilmesini istiyoruz. MHK Başkanı Kuddusi Müftüoğlu’nun Galatasaray-Trabzonspor maçı sonrası yaptığı açıklamaları tatmin edici görmedim. Hakemlerimizin art niyetli olduğunu düşünmüyoruz, ama hatalarının en aza indirilmesini istiyoruz. Kulüpler Birliği olarak her toplantımızda hakem hatalarına konuşmak istemiyoruz. Sadece 9 hakem değil, Süper Lig’de maç yöneten tüm hakemlerin eşit seviyede olmasını istiyoruz. Futbolumuzun gelişmesi için hepimiz sorumluluk almak zorundayız. Premier Lig’de olduğu gibi uluslararası bir araştırma şirketi hakem raporlarını araştırmalı.

“Galatasaray – Trabzonspor maçında yapılan hakem hataları yaklaşık 1 haftadır tüm futbol kamuoyunu meşgul ediyor. 7 Ocak’ta yaptığımız Kulüpler Birliği toplantısında da söylediğimiz gibi, hakem hatalarının kabul edilebilir düzeye indirilmesini istiyoruz ve bunu yapamadığımız her maçta Türk futbolunun derin yaralar aldığını görüyoruz. Maalesef Galatasaray – Trabzonspor maçındaki yönetim seviyesi bizi bir kez daha haklı çıkardı.

Bu maçtan hemen bir gün sonra yapılan basın toplantısını dikkatle izledik. Böyle bir maçın ertesinde MHK temsilcisi kamuoyunun karşısına çıkıyorsa ve basın mensupları derslerine bu kadar iyi çalışmış ve önemli sorular soruyorsa, karşılarında sorumluluk alan, ciddiyet sahibi, cevapları ve stratejileri olan birilerini görmek istiyoruz. 2016 yılında artık bu tarz toplantıları ciddiye alamayız ve kabul edemeyiz.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından düzenlenen ikinci basın toplantısında söylenenleri de dikkatle dinledik. Çalıştay fikrine sıcak bakıyoruz ve destek veriyoruz fakat Türk futbolunda şuan gerçek bir problem var ve biz, “Sorumluluktan nasıl kurtuluruz” formülü yerine “problemi nasıl çözeriz” cevabını duymak istiyoruz.

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş

Leave a Reply