Lionel Messi, Barcelona maçlarını izlemiyor!

Lionel Messi, oynadığı maçların tekrarını izlemeyi tercih etmiyor. Peki neden?

Modern futbolda performans analizinin ayrı bir yeri vardır. Profesyonel futbolcular genellikle, performanslarını geliştirmek amacıyla süre aldığı herhangi bir maçın ardından tekrarını izlemeyi tercih eder. Ancak Lionel Messi için böyle bir durum söz konusu değil.

5 kez FIFA Dünya Yılın Futbolcusu ödülüne layık görülen Arjantinli futbolcu Lionel Messi, takım arkadaşı Luis Suarez’in söylediklerine göre Barcelona’nın maç tekrarlarını seyretmiyor. Bunun sebebini Uruguaylı golcü şu şekilde anlatıyor: “Messi, oynadığı maçları izlemez çünkü kendisinde fazla suç buluyor. O yüzden sahada olanı sahada bırakıyor.”

İspanya’nın ünlü bir spor gazetesine verdiği röportajda Suarez, kendisine Messi ile ilgili yöneltilen “Messi, performans analizi yapıyor mu?” sorusuna verdiği cevapta Messi’nin maçları tekrardan izlemediğini ancak maç sırasında arkadaşlarıyla çokça diyaloğa girdiğini dile getirdi.

“Maçta olan birçok olay ile ilgili fikir alışverişi yapıyoruz. İyi olduğumuz kadar kötü olduğumuz maçlar da oluyor. Messi de ben de kendimizi eleştirmeyi bilen insanlarız. Mesela bazen takım kazansa bile, kötü bir performans gösterdiğim için sinirli olduğum zamanlar oluyor. Bu durumlarda Leo, kötü oynadığım için öfkeli olduğumu ve maçla ilgili tartışmaya açık olduğumu biliyor. Aynı şekilde Messi de kendini maç ile ilgili kötü hissettiği zaman bunu fark edebiliyorum.”

2014 yılından beri Messi ile birlikte oynayan Suarez, eski takımı Ajax’a karşı yine aynı yılda deplasmanda oynadıkları maçta gol bulmakta sıkıntı yaşadıklarında, oyun esnasında küçük bir konuşma yaparak mevki değiştirdiler. Bu dakikadan sonra Messi’nin bulduğu 2 gol ile maç 2-0 Barcelona’nın üstünlüğü ile sonuçlandı.

“Ajax çok katı bir defans yapıyordu ve Messi, kendine alan yaratmakta sıkıntı yaşıyordu. Onun yerine 9 numara pozisyonuna ben geçtim, o da kanada geçti. İstediğimiz sonucu elde ettikten sonra tekrar eski mevkime dönecektim ki Leo, “İstersen o pozisyonda kalabilirsin.” dedi. Ben de kabul ettim ama son kararı hocamız Luis Enrique verdi. Bizimle bir toplantı yaptıktan sonra, “Bu şekilde oynamaya devam etmek ister misiniz?” diye sordu ve ikimiz de kabul ettik. Bu maçtan sonra 9 numara pozisyonunda kaldım.”

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş