Neuer, genel kültürde de 1 numara!

Manuel Neuer’in özel bir yarışma programından 500 bin Euro kazandığını biliyor muydunuz?


Alman Milli Takımının 1 numarası Manuel Neuer, yeşil sahalardaki başarısının yanı sıra, genel kültürünü de tescillemiş bir isim! 2011 yılında Alman Televizyonu RTL’nin Türkiye’de de “Kim Milyoner Olmak İster?” ismiyle yayınlanan “Wer Wird Millionar?” programına bir yardım organizasyonu için yarışacak ünlülerden biri olarak katılan Neuer, büyük bir başarı göstererek final sorusuna kadar yükselmeyi başarmıştı.

Germany's goalkeeper Neuer celebrates after the team's 2014 World Cup quarter-finals against France at the Maracana stadium in Rio de Janeiro

Final sorusuna gelindiğinde, yardım organizasyonuna bağışlanacak para üzerinden daha fazla risk almak istemediğini belirten Neuer “Oyun burada sona erdi” diyerek sunucunun uzattığı 500 bin Euro’luk çekin sahibi olurken, soğukkanlılığıyla bir kez daha hayranlarını etkilemeyi başardı.

Küçük bir ek bilgi de verelim; o gece yarışmaya katılan diğer yarışmacılardan sanatçı Maite Kelly ile komedyen Michael Mittermeier 125 bin Euro, aktris Gaby Koster ise 64 bin Euro kazanmış, Neuer tek başına hepsinden fazla yardım parası kazanılmasını sağlamıştı. Bravo Neuer!

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş

Leave a Reply