Maradona’ya FIFA’dan Ceza

Emekli formalar: Bugün Kobe’nin, geçmişte Pele, Maradona ve Maldini’nin…

Arjantin’de döneminin yıldız futbolcularından olan ve yetenekleriyle gelecek kuşaklar için de emsal kaynağı olan Maradona’ya FIFA’dan ceza geldi!

2018 Dünya Kupası son 16 turunda İngiltere ile karşılaşan Kolombiya’nın penaltı atışlarında İngiltere’ye karşı elenmesi üzerine Diego Maradona, hem maç ile ilgili hem de maçın hakemi ile ilgili sert eleştirilerde bulunmuştu.

Maradona, Venezuela’da bir kanala verdiği röportajda İngiliz ekibinin galibiyetinin “çok büyük bir hırsızlık” olduğunu belirterek maçı yönetmiş olan hakem Mari Geiger için  “Onun gibi bir adamın bu büyüklükte bir maçı yönetmemesi lazım. İnsanlar bu maçta yaşananlarla ilgili kimi suçlaması gerektiğini bilmeli. Böyle bir hakemi bu maça atadığı için Pierluigi Collina, Kolombiya halkından özür dilemeli” dedi.

Maradona’nın bu sözlerine kayıtsız kalmayan FIFA, “FIFA elinde olan tüm imkanlar çerçevesinde oyunun saygınlığını ve bütünlüğünü korumayı hedeflemektedir. Bu tarz açıklamaları okumaktan ve bu yorumların futbola damga vuran böyle bir isimden gelmesinden dolayı büyük üzüntü duymaktayız.” açıklamasını yaptı.

FIFA, Diego Maradona’ya açıklamaları sebebiyle 15 bin euro ceza verdi.

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş

Leave a Reply