Mario Gomez: “2018 benim son turnuvam olur”

Beşiktaş’ın geçen sezon yaşadığı şampiyonlukta büyük payı bulunan ve bu sezon Bundesliga’ya geri dönen Mario Gomez, gelecek planlarına dair açıklamalar yaptı 


Alman yıldız, 2018 Dünya Kupası’nın milli takımla geçirdiği son organizasyon olmasını planladığını itiraf etti. “Gerçekçi olmalıyım. Rusya’daki Dünya Kupası’nda 33 yaşında olacağım” diyor Gomez. “Dünyada 35-36’sında patlayıcılığı hâlâ yerinde olacak, Miroslav Klose gibi ektili olacak çok fazla santrfor yok. 2018, milli formayla son turnuvam olur”

Şu anda içinde bulunduğu durumun parlak olmadığını da itiraf ediyor yıldız golcü. “Şu sıralar çok formda olamasam bile fiziksel olarak çok iyi durumdayım” diyor Gomez. “Futbolda her şeyin çok çabuk değiştiğinin farkındayım. RB Leipzig’ten Timo Werner, Hoffenheim’dan Sandro Wagner de artık milli rekabetin içindeler. Benim rekabetten çekincem yok, aksine faydalı bulurum. 10 yıl Miroslav Klose ile yarıştım, dünyanın en iyi forvetlerinden biriydi. Bu, beni daha iyi bir santrfor haline getirdi”

Beşiktaş’la Şampiyonlar Ligi’nde oynama fırsatı olmasına rağmen Wolfsburg’a dönen yıldız golcü tercihinden pişman olmuş mu bilinmez ancak Avrupa kupalarını özlediği kesin. Çünkü “Hangi oyuncu Şampiyonlar Ligi’nde sürekli oynamak istemez ki?” diyor Gomez. “Bunu hem Wolfsburg’a gelirken hem de sezonun başında söylemiştim. Geçen yaz kulüpte nelerin değiştiğine dair fikrim yoktu. Resmen yokuş aşağı gitmeye başlamışız. Ancak şunu da söyleyeyim; altı tane Avrupa kupası maçının beni çok daha iyi bir futbolcu yapacağını da düşünmüyorum. Böyle bir deneyim eksikliğim kesinlikle yok, zaten yıllarca oynadım”

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş

Leave a Reply