Mauro Icardi, Inter’i taşımaya devam ediyor

Inter’in Arjantinli yıldızı Mauro Icardi, bu sezon oynadığı futbolla göz doldurmakla kalmıyor, takımını sırtlamaya devam ediyor 


Sezon, Icardi için iyi başlamamıştı aslında. Wanda Nara’yla birlikte olması sebebiyle birkaç senedir yoğun tepkiler gören ve buna artık alışan Arjantinli’nin başı, sezon başında taraftarlarıyla belaya girmişti. Yazdığı otobiyografisinde Şubat 2015’te kaybettikleri Sassuolo maçının ardından kendine tepki gösteren taraftarlara soyunma odasında verdiği “Arjantin’den 100 kiralık katil getireceğim, sonra görecekler!” tepkisini aktarması dobra, cesur ve bir o kadar da amatörceydi. Ekim 2016’da da kaybedilen Cagliari maçında penaltı kaçırması, iplerin kopma noktasına geldiğinin işaretiydi. Taraftarlar, Icardi’nin arabasına saldırdı, evinin önünde bekledi. Kaptan daha sonra özür dilemişti.

Icardi, eylül ayından bu yana oynadığı Torino, Crotone, Fiorentina, Lazio maçlarında ikişer gol attı; dün 7-1 kazanılan Atalanta karşılaşmasında da hat-trick yaptı. Bu sezon oynadığı 26 maçta 20 golü 8 asisti bulunuyor. Alt yaş akademilerinde 500’ü aşkın golü bulunan biri için çok uçuk rakamlar değil ancak Inter’in puan tablosundaki sıralamasını doğrudan etkileyen bir performans olduğu ortada.

“Çalışmaya ve takımım için elimden gelenin en iyisini yapmaya devam ediyorum” diyor Icardi hat-trick sonrasında. “Ben işimi yapıyorum, milli davet alırsam bu da güzel bir ödül olur. Uzun zamandır söylüyorum üçüncü sıra için mücadele ediyoruz. Mayıs ayında nerede olacağımızı hep birlikte göreceğiz. Ancak Stefano Pioli, antrenman metodlarımızı değiştirmekle kalmadı, düşünme tarzımızı da değiştirdi. Artık birlikte hareket ediyoruz, harika işler başaracağız”

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş

Leave a Reply