Milano derbisi Çin saatine göre!

İtalya’da 30 ile 33. hafta arasındaki fikstür düzenlendi. 15 Nisan’daki Milano derbisiyse oldukça ilginç bir saate alındı! 


Çin, Avrupa futbolunu sadece yaptığı transferlerle etkilemiyor. Artık maç saatleri de Çin saatine göre düzenleniyor! Muhtemelen birçok ülkede merakla beklenen maçlardan biri olan Inter-Milan derbisi, Pekin saatiyle 19:30’da başlayacak şekilde düzenlendi. Sebebiyse iki kulübe yatırım yapan Çin şirketlerinin olması! Inter’in sahibi Suning Holding Group, bilindiği üzere bir Çin şirketi. Silvio Berlusconi’nin Milan’ı satmaya hazırlandığı ve işlemlerde sona gelindiği söylenen Sino Europe Sports Investment Management de Suning gibi Çinli bir yatırımcı grubu. Bu da maçın saatini oldukça etkiliyor.

Bundan önceki son gündüz Milano derbisi, 4 Mayıs 2008’de oynanmış ve Milan’ın 2-1’lik üstünlüğüyle sona ermişti. 15 Nisan’daki mücadelenin İtalya’da başlayacağı saat ise 12:30! İtalya için biraz erken olsa da maçın sadece Çin’de 330 milyondan fazla izleyiciyi çekmesi bekleniyor. Money t… Boşlukları siz doldurun!

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş

Leave a Reply