Mourinho’nun kafası milli takım konusunda karışık

Manchester United Menajeri Jose Mourinho, milli takım ve kariyeriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Brezilya Milli Takımı’nı çalıştırmanın heyecan verici olabileceğini söyledi 


Chris Smalling ve Phil Jones’un milli takımdan sakat dönmesi, Portekizli menajeri oldukça kızdırmışa benziyor. Daha önce sakatlıkları bulunan Paul Pogba ve Zlatan Ibrahimovic de bu hafta ligde oynanacak West Bromwich Albion maçında sahada olmayacak. “Milli takımların hazırlık maçları yapmasına karşıyım” diyor Mourinho Sky Sports’a. “Milli takımların organizasyonların final safhasından önce hazırlık maçı yapması mantıklıdır ancak sezon ortasında zaten eleme maçı yapıyorsunuz, üzerine hazırlık maçı düzenlemek mantıksız. Bu maçlar, genelde büyük karşılaşmalar da olmuyor. Bu durumu sevdiğim söylenemez”

Mourinho’nun tek açıklaması da bu yönde değildi. Zlatan Ibrahimovic’in ABD’ye transfer olacağına dair haberler son dönemde sıkça yapılmaya başlandı. “Sakince kararını vermesini bekliyorum” diyor tecrübeli çalıştırıcı. “Burada kalmaya karar verirse ve bu kararından mutlu olursa ben de o ve ailesi için mutlu olurum. Başka bir şeyler denemek ister ve ayrılmaya karar verirse yine onun için mutlu olurum. Evet, bu sezonki kadromuzun en önemli oyuncularından biri ancak duygular, futboldan daha önemlidir. Mutlu olmasını isterim”

Bu hafta 13 futbolcusunu milli takımlara gönderen Mourinho, ESPN’e verdiği röportajdaysa biraz daha yumuşamış gibiydi. Portekizli menajere bir gün Brezilya Milli Takımı’nı çalıştırma ihtimali soruldu. “Manchester United’tan sonra daha kolay bir işim olmalı” diyordu Mourinho ESPN Brezilya’ya “Brezilya’yı çalıştırmak, zor bir görev olacaktır. Ancak heyecan verici olduğunu da söylemem gerek. Tüm antrenörler en iyi takımlarda, en iyi oyuncularla görev yapmak ister. Brezilya, sürekli zirveye oynayan, oynayabilecek bir ülke. Jenerasyon yakalamanıza bile gerek yok, yetenek sürekli olarak bulunuyor.”

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş

Leave a Reply