Mourinho’dan 4 oyuncusuna: “Hepsi birbirinden şımarık!”

Manchester United’ın Portekizli çalıştırıcısı Jose Mourinho, takımdaki bazı oyuncular için zayıf karaktere sahip olduklarını dile getirdi

Sezona kötü bir başlangıç yaparak 12 maçın yalnızca 6’sını kazanabilen Kırmızı Şeytanlar’da oyuncuların teknik direktör Jose Mourinho ile olan çatışması her geçen gün daha da alevleniyor. Henüz sezon başlamamışken bazı isimlerle gerginlik yaşayan Jose Mourinho, kendi futbolcularını basın önünde eleştirmekten asla vazgeçmiyor. Bu sefer de yerel bir gazeteye verdiği röportajda Luke Shaw, Anthony Martial, Jesse Lingard ve Marcus Rashford için karakterlerinin henüz oturmadığını söyledi.

“Bu oyuncular olgunluktan yoksunlar. Hepsi de birbirinden şımarık. Günümüz gençleri, bizim zamankinden çok daha farklı bir ortama sahip. Özellikle etraflarında onlara çok fazla şefkat gösteren ve onları şımartan insan çok. Bu yüzden de daha yavaş olgunlaşıyorlar. Biz daha olgunluk, hayata karşı hazırlıklıydık ve kimse bizi, şimdiki çocuklar kadar koruyup kollamıyordu.”

“Luke Shaw, Martial, Lingard ve Rashford, çok büyük bir potansiyele sahipler ama nasıl davranmaları gerektiğini bilmiyorlar. Evet, gençler, yetenekliler ama karakter ve kişilikleri henüz oturmamış.”

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş