“Neden 40 gol yediğimizi anladım”

Trabzonspor’la 0-0 berabere kalan Alanyaspor’un teknik direktörü Safet Susic, iyi oynamadıklarını ve önceki haftalarda neden 40 gol yediklerini anladığını söyledi


Türk futbolunda açık sözlü teknik direktörler pek sevilmez. Kimileri futbolcusunu kollamadığı için hedef olur kimisi “Bahane üretiyor!” eleştirileriyle karşılaşır. Ama ihtiyacımız olan biraz da Safet Susic gibi dobra teknik direktörler. “Objektif olmak gerekiyor” diyordu Susic, karşılaşma sonunda yaptığı açıklamada. “Maçın ilk yarısında çok şanslıydık, iyi oynamadık. İlk yarıda objektif olmak gerekirse Trabzonspor’un 3-4 gol atması gerekiyordu. Kariyerimde belki de ender ilk yarılarda iki kez oyuncu değiştirdim. Bu maç bana zaaflarımızı gösterdi. Şu anda neden 40 gol yediğimizi daha iyi anlıyorum. Şans bizim yanımızdaydı ve Allah’ın da bizi koruduğuna inanıyorum”

21 maçta topladığı 22 puanla 14’üncü sırada yer alan Alanyaspor, -11 averajla 14’üncü sırada yer alıyor. Küme düşme potasının sadece 2 puan üzerinde bulunan Akdeniz ekibinin maçları, bundan sonra bol gollü geçeceğe benziyor. Çünkü Bosnalı teknik direktör, “Ofansif futbolu seviyorum” diyor. “Ligde kalmak için savaşıyoruz. Umarım şansımız gelecek maçlarda da yanımızda olur. Takıma dönecek oyuncuların da katkılarıyla gelecek haftalarda daha iyi olacağız.” Alanyaspor, 21 Ocak’ta Safet Susic’le 1.5 yıllık sözleşme imzalamıştı. Tecrübeli çalıştırıcının yardımcılığını ise Elvir Balic yapıyor.

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş

Leave a Reply