Partizan-Kızılyıldız derbisi yine olaylı geçti

Partizan-Kızılyıldız derbisi yine olaylı geçti

Sırbistan’ın dünya derbileri arasında sayılan derbisi Partizan-Kızılyıldız çıkan olaylarla yine adından söz ettirdi

22’nci haftası geride kalan Sırbistan Süper Ligi’nde dün oynanan Partizan-Kızılyıldız derbisi 1-1’lik beraberlikle bitse de yine skorla değil, çıkan olaylarla adından söz ettirdi. İlk yarının ortalarında Partizan tribünlerinde taraftarların kendi arasında ettiği kavgada yaralanan taraftarlar oldu. Golsüz biten ilk yarıdan sonra devre arasında yakılmaya başlanan meşaleler ikinci yarının başında ise oyunun durmasına sebep oldu. Görüş mesafesinin açılmasıyla başlayan oyunda beraberliği bozan taraf Partizan oldu. Ancak ilginç olan Partizan’ın golü nasıl bulduğuydu.

Partizan-Kızılyıldız derbisi yine olaylı geçti

Partizan-Kızılyıldız derbisi yine olaylı geçti

Partizan-Kızılyıldız derbilerinde hakem kararları Türkiye’deki tartışmaların birkaç seviye üzerinde. Bu tartışmaların çıkış konularından biri de oynanan tüm karşılaşmalarda Partizan lehine 22 yıldan beri tek bir penaltının verilmemiş olması. Partizan’a verilen penaltı bir süre şaşkınlık yaratsa da Seydouba Soumah’ın kullandığı atışla ev sahibi ekip 1-0 öne geçti. 84’üncü dakikada ise Richmond Boakye’nin golü eşitliği sağladı.

Maçtan sonra da devam eden olayların başlama sebebi, Partizan forması giyerek Partizan taraftarlarının bulunduğu tribüne giren Kızılyıldız taraftarları oldu. Maçın başlamasıyla birlikte üzerlerindeki Partizan formalarını çıkararak Kızılyıldız forması giyen taraftarlar soyularak ve dövülerek tribünden atıldı.

Sırbistan Süper Ligi’nde Kızılyıldız 22 haftada 57 puanla lider durumdayken ikinci sıradaki  Kızılyıldız, 48 puanla ezeli rakibini takip ediyor.

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş

Leave a Reply