Partizan’ın üç yıllık men cezası kaldırıldı

Sırbistan’ın köklü kulübü Partizan, Aralık 2016’da Avrupa’dan üç yıl men cezası almıştı. Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS), UEFA’nın bu kararını kaldırdı 


UEFA, birkaç ay önce yaklaşık 2,5 milyon avroluk vergi borcunu ödemeyen Partizan’ı, gelecek üç yıl içerisinde katılmaya hak kazandığı takdirde Şampiyonlar Ligi veya Avrupa Ligi’ne gitmesini engelleyen cezayı vermişti. Bu ayrıca, Belgrad ekibinin son beş yılda üçüncü kez UEFA’yla kulüp lisansı ya da finansal fair play kurallarına uymaması anlamına da geliyordu. CAS, UEFA’nın cezasını kaldırdı.

Yapılan yazılı açıklamada kulübün borcunun ödenmesi konusunda anlaşma sağlanması nedeniyle Partizan’ın UEFA organizasyonlarına katılabileceği duyuruldu.

Partizan, Sırbistan’ın en köklü ekiplerinden biri. 1964 yılında o dönemki adıyla Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası adıyla düzenlenen Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek final; 1966’da da final oynamıştı. Şampiyonlar Ligi’nde gruptan çıkmayı başaran (2003-04 ve 2010-11) tek Sırbistan kulübü olan Partizan, ulusal ligi 26 kez kazanmış durumda.

Yorumlar

yorumlar

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply