Pjanic, Pirlo’nun ayak izini sürüyor

Juventus’a transfer olduğu ilk günden bu yana Pirlo’nun varisi olması beklenen Miralem Pjanic, kendisine inananları gücendirmiyor

Pirlo’nun her zaman en iyisine alıştırdığı Juventus taraftarları efsane futbolcunun emekliye ayrılmasından sonra yaşadığı sarsıntıyı atlatmak üzere. Bosnalı futbolcu, Pirlo’nun izinden giderek Juventus orta sahasının dayanak noktası oldu. Pjanic’in üzerine aldığı sorumlulukla kurduğu ataklar sonuç vermeye başladı. Juventus’un hücum planları artık Pjanic tarafından yapılıyor. Hücum kurgularının yanında futbolcunun bu sezon Serie A’da 3 golü ve 8 asisti bulunuyor. Pijanic geçtiğimiz sezon ise Roma ile çıktığı 33 maçta 12 gol atıp 10 da asist yapmıştı. Ancak onun için bu sezon bireysel istatistiklerinden çok takımın istatistiklerine katkı sağlamaya çalışarak geçecek.

Pjanic, Pirlo'nun ayak izini sürüyor

Pirlo, Juventus taraftarı için çıtayı yükseltti

An itibarıyla Serie A’nın 2’nci sırasında bulunan Juventus’un lider Napoli ile arasında sadece 1 puan bulunuyor. Ancak İnter ve maç eksiği bulunan Roma ve Lazio da şampiyonluk yarışından kopmuş değil. Siyah beyazlıların Şampiyonlar Ligi’ndeki rakibi ise Tottenham.

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş

Leave a Reply