PSG başkanı, UEFA’da istenmiyor!

Paris Saint-Germain’in Katarlı başkanı Al-Khelaifi, UEFA Yönetim Kurulu’nu ikiye böldü

Geçtiğimiz aylarda Football Leaks’in yayınladığı dosyalarda, Gianni Infantino’nun PSG’nin Finansal Fair Play kurallarını ihlal etmesine izin verdiği ortaya çıkmış, bunun sonucunda da kulüp ile başkan hakkında soruşturma açılmıştı. Soruşturma hala devam ediyor olmasına rağmen Al-Khelaifi’nin UEFA Yönetim Kurulu’na girmesi, üyeler arasında tartışmalara sebep oldu.

La Liga başkanı Javier Tebas, Paris Saint-Germain’in başkanı Nasser Al-Khelaifi’nin Avrupa Kulüpler Birliği’nin temsilcisi olarak yönetim kuruluna girmesini veto etmek için kurul üyelerini UEFA Kongresi’ne çağırdı.

Al-Khelaifi, Avrupa Kulüpler Birliği kurulu tarafından UEFA’nın yürütme komitesindeki iki delegesinden biri olarak seçildi. UEFA’nın 55 üye ülkesi, önümüzdeki hafta Roma’da yapılacak olan kongrede Katarlı iş adamının atamasını oylayacak.

Ancak La Liga başkanı Tebas, Associated Press’e verdiği bildiride, Al-Khelaifi’nin atamasının, yalnızca Finansal Fair Play skandalı sebebiyle değil, aynı zamanda UEFA’nın yayın hakları alıcılarından birine sahip olması ve tüm makul yönetim kurallarını ihlal ettiği için mutlak suretle reddedilmesi gerektiğini söyledi.

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş