Roberto Firmino iki kardeşin hayatını kurtardı!

Roberto Firmino, kas atrofisi hastalığına yakalanan 2 Brezilyalı kardeşin hastane masraflarını karşıladı ve 59 bin pound değerinde bağışta bulundu

Liverpool’un Brezilyalı yıldızı Firmino ve eşi, Joao ve Miguel adlı, kas atrofisi teşhisi konulan iki erkek kardeşe ve tedavileri için gereken parayı toplamaya ve Amerika’dan ilaç getirtmeye çalışan ailesine 59 bin poundluk yardımda bulundu.

Çocukların 1 yıllık tedavisi için toplamda 827 bin pounda ihtiyacı olan ailenin yalnızca 59 binlik bir açığı kalmıştı. Firmino ve eşi Larissa Pereira bu açığı kapatarak çocukların hayatını kurtardı. Biri 6 yaşında diğeri henüz 11 aylık olan kardeşlerin ihtiyacı olan tedaviyi karşılaşan Firmino’ya teşekkürlerini sunan aile, sosyal medyadan şu mesajı yayınladı: “Roberto Firmino’nun eşi Larissa Pereira bizimle iletişime geçti ve eksik kalan parayı tamamlayacaklarını söyleyerek kalplerimize su serpti. Bu günleri o kadar çok bekledik ki gözyaşlarımıza engel olamadık.”

Liverpoollu forvet, yaptığı bu cömertliğin ardından, Brezilyalı aileye yaptığı bağıştan bahsetmeyi reddetti. Ancak eşi Pereira, Brezilya’daki bir televizyon kanalına yaptığı açıklamada “Böyle hikayeler bizi çok etkiliyor. Bizim de çocuklarımız var ve o ailenin yerinde biz olsaydık ne kadar acı çekeceğimizi düşünerek hareket ettik. Roberto duygusaldır, o 2 çocuğun hayatını kurtaracak kadar da yüce gönüllü. Hiçbir karşılık beklemeden yaptığı bu yardımı kalbinden gelerek yaptı ve başka insanlara da örnek olmak istedi. Ülkemizde bu tarz ilaçların üretilmemesi ve tedavilerin devlet tarafından karşılanmaması oldukça acınası ve üzücü bir durum.”

 

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş