Chelsea başkanı Roman Abramovic, 14 yılda 12 teknik direktör gönderdi

Abramovic 14 yilda 12 teknik direktor gonderdi

2016-17 sezonunda Chelsea’yi Premier Lig şampiyonluğuna taşıyarak başarısını tescilleyen Antonio Conte’nin yeri, Roman Abramovic için hâlâ sağlam değil.


Chelsea, bu sezon şampiyon teknik direktörü Antonio Conte’den yeni ve uzun bir sözleşme imzalamasını istedi ancak teknik direktör üzerinde tam kontrol sağlanamazsa feda etmesi çok da zor değil. İtalyan teknik direktörün bilmesi gereken bir şey var: Asla özerk olmayacak! Zira Roman Abramovic, 14 yılda 12 teknik direktör gönderdi.

14 yılda gönderilen 12 Chelsea teknik direktörlerden bir tanesi de Jose Mourinho

14 yılda gönderilen 12 Chelsea teknik direktörlerden bir tanesi de Jose Mourinho

Daha önce lig şampiyonlukları, FA Cup ve Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu kazanan teknik direktörleri; Jose Mourinho, Roberto Di Matteo ve Carlo Ancelotti için de kredi açmayan Abramovic’in, kulüpte kendisini dahil etmeden yürüttüğü güçlü felsefe sonuçlarını kupalarla vermeye devam ediyor. Geçmiş yıllarda Chelsea’ye Pep Guardiola’yı da isteyen kulübün başarıları bunlarla da sınırlı değil. Mavi beyazlılar artık transfer piyasasında servet kaybetmiyor, akademiye yatırım yapıyor ve yetiştirdiği futbolcuları doğru pazarlıyor.

Antonio Conte, Chelsea'de Abramovic'le güç savaşına girmezse kalıcı olabilir

Antonio Conte, Chelsea’de Abramovic’le güç savaşına girmezse kalıcı olabilir

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş

Leave a Reply