Ronaldinho’dan sonra şimdi de Messi…

Futbol tarihinin sihirbazları arasında ilk sırada yer alan Ronaldinho, yıllar önce rakip taraftarlar tarafından alkışlanmıştı. Dün gece aynı duyguyu Lionel Messi de yaşadı!

La Liga’nın 28’inci haftasında Real Betis deplasmanına konuk olan Barcelona, rakibi 4-1 yenerek ikinci sıradaki Atletico Madrid ile puan farkını 10’a çıkardı. Messi’nin hat-trick yaparak yıldızlaştığı karşılaşmada Barcelona’nın diğer golü Suarez’den geldi. Real Betis’in tek sayısını ise Loren Moron kaydetti.

Mücadeleye damga vuran olaysa 85’inci dakikada yaşandı. Messi’nin çok zor bir açıdan ve uzaktan estetik bir şekilde attığı gol sonrasında Real Betis taraftarı, Messi’yi ayakta alkışladı. Benito Villamarin’i dolduran Real Betis seyircisi Messi lehine tezahüratlarda bulundu.

Eşine nadir rastlanan bu durumun ardından maç sonu açıklamalarda bulunan Messi, “Doğruyu söylemek gerekirse böyle bir şeyin olduğunu hatırlamıyorum. Taraftarların bu hareketi için onlara teşekkür ediyorum” dedi.

Bundan yaklaşık 13 buçuk yıl önce benzer bir olay yaşanmıştı. 19 Kasım 2005 tarihinde ezeli rakibi Real Madrid’e konuk olan Barcelona, karşılaşmayı 3-0 kazanarak 3 puanın sahibi olmuştu. Ancak bu 3 puandan daha fazla akılda kalan olay; Ronaldinho’nun harika çalımlarla ilerleyerek attığı gol sonrası Real Madrid taraftarının Ronaldinho’yu alkışlaması olmuştu. Bernabeu’da ayakta alkışlanan Ronaldinho, Real Madrid taraftarına teşekkür etmişti.

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş