Sarri adım adım Chelsea’ye…

İtalyan teknik adam Sarri, İngiliz ekiplerinden Chelsea’ye transfer olmaya hazırlanıyor

İtalyan teknik adam Maurizio Sarri, Napoli macerasının ardından ilk kez İtalya’nın dışında bir ülkede teknik direktörlük yapmaya hazırlanıyor. Daha önce Napoli, Empoli, Sorrento, Alessandria gibi İtalyan takımlarını çalıştıran tecrübeli teknik yönetici, bu sefer İngiltere’nin Premier Lig takımlarından Chelsea’nin teknik adamlığını yapmak için yola çıkıyor.

 

Diego Costa ve Eden Hazard’ın Antonio Conte  ile olan kavgasından sonra Chelsea’deki huzur ortamı bozuldu. Antonio Conte’nin Stamford Bridge’den ayrılmasının ardından Chelsea, yeni teknik adam arama çalışmalarına başladı. Chelsea, yaptığı görüşmeler sonunda İtalyan teknik adam Maurizio Sarri isminde karar kıldı. Chelsea’nin kulübe transfer etmek için harekete geçtiği deneyimli İtalyan teknik adam Sarri de Batı Londra’da yaşamaya hazır görünüyor. Görüşmelerden olumlu sonuç çıktığı takdirde Sarri, kariyerinde ilk kez İtalya dışındaki bir ligde teknik direktörlük yapacak.

Aslında mesleği bankacılık olan Sarri, sonrasında teknik direktörlük yapmaya başladı. 4-3-3 tekniğini başarılı bir biçimde uygulayarak yeşil sahalardaki pas ve press kavramına başarılı bir boyut getirdi.

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş