Selçuk İnan: “Hagi ve Prekazi ile anılmak gurur verici”

Selçuk İnan, 3-2 biten Gençlerbirliği maçının son dakikalarında attığı frikik golüyle sadece üç puanı getirmedi, aynı zamanda rekora yaklaştı 


Sarı-kırmızılı formayla bugüne kadar 12 frikik golü atan tecrübeli orta saha, 17 gollü Cevad Prekazi ile 16 gollü Gheorghe Hagi’ye bir adım daha yaklaştı. beIN SPORTS’un yaptığı röportajda açıklamalarda bulunan kaptan, “Hagi ve Prekazi gibi isimlerle birlikte anılmak bile gurur verici” diyor Selçuk. “Frikik konusunda o kadar usta değilim. Topa vurmak yetenek ister ama yeteneğinizi geliştirmelisiniz. Genç yaşlarda bunun üzerine çok çalıştım, çalışmaya da devam ediyorum. Galatasaray’da daha fazla frikik kullanma şansı buldum ve bu özelliğimi burada geliştirerek önemli goller attım. Frikiklerde güven de çok önemli, birkaç gol attıktan sonra artık kendinize güveniniz artıyor, rakip kaleciler tedirgin oluyor. Ama hiçbir zaman çalışmadan olmuyor…”

Selçuk, FourFourTwo’ya verdiği röportajda frikiklerini onu keşfeden Recep hocasının tavsiyeleriyle geliştirdiğini söylüyordu.  Recep ona serbest vuruşlar konusunda bir tavsiye vermişti: “Direğe nişan al, vur! Gol olursa 100 bin kişi ayağa kalkar, direkten dönerse 50 bin, auta giderse 30 bin… Denemekten korkma!” Yıllarca bu sözü kulağına küpe yaptı. “Genç milli takım dahil, belki de bugüne kadar attığım golün üç katı top direkten dönmüştür” diyor Selçuk. “Annem hep şöyle yakınırdı: ‘Oğlum biraz ayarla şunu, neden aşağı vurmuyorsun?’ ‘Ya anne hep bu Recep hoca yüzünden! Küçükken bana hep direğe nişan aldırırdı. Yine öyle yapıyorum, direği vuruyorum!’ derdim. Recep hocanın tavsiyesini hiçbir zaman unutmadım. Ama artık onu dinlemiyorum. Şimdi artık direğin biraz aşağısını nişan almaya çalışıyorum.”

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş

Leave a Reply