Sudumica, Kayserispor’u baştan yarattı

Sudumica, Kayserispor'u baştan yarattı

Geçtiğimiz sezon son anda kümede kalmayı başaran Kayserispor, teknik direktörleri Sudumica ile bu sezon bambaşka bir görüntü çiziyor

Süper Lig’de bu sezonun sükse yaratan Anadolu takımı Kayserispor, İstanbul takımlarının ensesinde lig yarışına devam ediyor. 5’inci sırada bulunan sarı-kırmızılı ekip, oynadığı futbolla seneye Avrupa kupalarına katılmak için büyük umutlar vadediyor.

14’üncü hafta itibariyle topladığı 26 puanla, Fenerbahçe ve Beşiktaş’la aynı sırada yer alan Kayserispor, Galatasaray’ın 3 puan gerisinde yer alıyor. Bu sezon evinde oynadığı maçlardaki gösterdiği performansla ligin üst sıralarında olmayı hak eden Sudumica’nın öğrencileri, evinde henüz mağlubiyet yaşamadı. Topladığı 26 puanın 15’ini Kadir Has Stadı’nda toplayan Kayserispor, taraftarlarını bu sezon mutlu etmeyi şimdiden başardı.

Bu başarının gelmesinde kuşkusuz teknik direktör Marius Sumudica’nın payı oldukça büyük. Kariyerinde birçok Rumen kulübü çalıştıran Romanyalı teknik adam, kısa Yunanistan ve Birleşik Arap Emirlikleri maceraları da yaşadı. Teknik direktörlük kariyerinde yeni bir heyecan arayan Sudumica, 9 Haziran 2017’de kendisini 2 yıllığına Kayserispor’a bağlayan imzayı attı. Geçen sezon 3 teknik adam değiştirerek 38 puanla son anda kümede kalmaya başaran sarı-kırmızılılar, henüz 14’üncü haftada 26 puana ulaşmış durumda. Takımda düzeni oturtan ve her zaman gerçekçi yaklaşan Sudumica, oyuncularıyla arasını oldukça iyi tutuyor. İlk hafta Galatasaray yenilgisi sonrası “Biz oklarla geldik, onlarda ise tüfekler vardı” demeci hem realist bakış açısını hem de kendine has üslubunu Türk halkına kabul ettirdi.

Sudumica, Kayserispor'u baştan yarattı

Umut Bulut eski günlerine geri döndü

Umut Bulut bu sezon bambaşka!

Her oyuncudan maksimum verim alan Kayserispor’da özellikle Umut Bulut’un performansı dikkat çekiyor. Başarılı Ankaragücü ve Trabzonspor yıllarından sonra Galatasaray’l anlaşan Umut Bulut, buradaki ilk döneminde iyi bir performans gösterse de sonraki dönemlerde bir düşüş yaşadı. Tam da düşüşte olduğu sırada hain terör saldırısında babasını kaybeden tecrübeli isim, psikolojik olarak zor zamanlardan geçti. Sezon sonunda Galatasaray’dan ayrılıp Kayserispor’a imza atan Umut, geçen sezon ligde 31 maçta 4 gol 2 asiste imza attı. Bu sezon bambaşka bir görüntü çizen Kayserispor’un kaptanı, 14 maçta 6 golle lige devam ediyor.

Yalnızca Umut Bulut değil, Deniz Türüç, Ryan Mendes, Atila Turan, Sapunaru, Şamil Cinaz Kana-Bıyık, Güray Vural, Boldrin ve Badji gibi önemli isimler, Kayserispor’un başarısında baş çeken isimler olarak dikkat çekiyor.

Yazı Burak Özgül

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş