Süper Lig kulüplerinin yapamadığını bir 3. Lig kulübü yaptı!

Bu sezon seyircisiz oynama cezaları üzerine TFF 2. Lig’deki Ankaragücü, Gümüşhanespor ve benzer bir şekilde 1. Lig’deki Eskişehirspor’un yaptığı hatıra bilet kampanyasına Kütahyaspor da katıldı


Kulüp, 5 Mart’ta oynanan Altay maçından sonra çıkan olayların ardından verilen seyircisiz oynama cezasını fırsata çevirmeyi başardı. Kütahya’nın plaka kodu olan 43 rakamından esinlenilerek bastırılan 43 bin hatıra biletinin adet fiyatı 5 lira olarak belirlendi.
İlginç olansa Kütahyaspor-Kızılcabölükspor arasında seyircisiz olarak oynanacak maç için 43 bin biletin tamamının satılmasıydı. Süper Lig kulüplerinden birçoğunun yakalamak için onlarca kampanya düzenlediği bu rakamı bir 3. Lig kulübü yakalamış oldu. Hem de 3. Lig 1. Grup’ta, küme düşme potasında olmalarına rağmen!
Kulüp başkanı Ramazan Yıldırım’ın yaptığı açıklamaya göre biletler Türkiye’nin birçok farklı şehrinden ve Almanya’daki gurbetçi vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. “Taraftar kulübün uğramış olduğu maddi kaybı el ele vererek üstlenmiş oldu.”

 

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş

Leave a Reply