TOP 10: Sakata gelenler

Futbolcular yalnızca sahada sakatlanır diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Kimi tırnağını matkapla deldiği için, kimi fitil yuttuğu için, kimi de uçak biletini gözüne soktuğu için sakatlandı. İşte o garip sakatlıklar…

1- Alan Wright

Premier Lig tarihinin en kısa boylu oyuncusu! Aston Villa tribünleri için hâlâ bir efsane! 1.63 boyundaki sol kanat oyuncusu yeni aldığı Ferrari’sinin gaz pedalına basmaya çalışırken dizini sakatladı. Bu yüzden günümüzde çoğunlukla uzun boylu bekler tercih ediliyor galiba!

2- İbrahim Üzülmez

Banyoda kayıp düşmesi sonucu aşil tendonunun yarısını kopartınca acilen hastaneye kaldırılıp, dört saatlik bir ameliyat geçirdi. Üzülmez sezonu bu sakatlıkla kapattı. Solak futbolcunun bir talihsizliği de yine sol ayağından sakatlanmasıydı. Bu sakatlanmanın banyoda değil de eşiyle tartışırken camdan olan banyo kapısına tekme atması sonucunda olduğu dedikodusu çıkınca Üzülmez haberleri şiddetle yalanlamıştı.

3- Darius Vassel

Aston Villa ve Manchester City’de forma giydikten sonra Ankaragücü’nün 100. yıl bombası olarak getirilen Vassel, 2003 yılında ayak başparmak tırnağının altında kan toplayınca ameliyat olmaya karar verir. Ama hastanede değil, evde kendi imkânlarıyla! Zekice bir fikirle tırnağın üzerini matkapla delerek amacına ulaştı ama tüm parmağı iltihaplandı ve “üç hafta topa vuramaz” raporu aldı.

4- Gökhan Keskin

Beşiktaş’ın eski yıldızı milli maç öncesi Malta’da kalınan otelin banyosunda dizini çarptı ve lifleri koptuğundan iki ay oynayamamıştı. Talihsizlik bu ya 1990 yılında asıl bombayı patlatmış, Bursaspor maçından önce son taktikler verilirken cam kenarında oturduğu yerden düşüp sakatlanmış, yine maç kadrosundan çıkartılmıştı.

5- Rüştü Reçber

Kramponlarını temizlemek için kullandığı falçata ile elini kesmişti. Bu kazadan sonra gazetelerde eşi Işıl hanım ile tartışırken elini cam kestiği iddiaları Rüştü’yü çileden çıkartmış, hastane raporlarıyla birlikte üç gazeteye dava açmıştı. Bu kesik yüzünden kaleci uzun süre eldiven giyememişti.

6- Kasey Keller

Bundesliga ve Premier Lig’de başarılı bir kariyer yapan Amerikalı kaleci arabasının bagajından golf sopalarını çıkarırken biraz fazla hevesli davranmış ve ön dişlerini kırmıştı.

7- Ramalho

Brezilyalı santrfor Ramalho bir defasında öyle bir diş ağrısı çekti ki doktorunun verdiği ilacın ne olduğunu anlamadan tümüyle yutuverdi! Sorun ilacın hap değil, ağrı kesici bir fitil olmasıydı! Diş ağrısı için fitil kullanıldığı bir çok insan gibi onun da aklına gelmemiş, fitili yutmuş ve üç gün yataktan çıkamamıştı. Ramalho’nun fitili yutmayı nasıl başardığı da ayrı bir merak konusu.

8- Milan Rapaiç

2000 yılında Fenerbahçe’ye gelip, 2001 yılındaki Gaziantepspor’un ilk yarıyı 3-0 galip kapadığı maçın ikinci yarısında skorun 4-3’e gelmesinde iki gol ve bir asistle hafızalara kazınan Hırvat solak, Hajduk Split forması giydiği 1995-96 sezonunda havaalanın- da beklerken (çok sıkılmış olsa gerek) uçak biletini gözüne sokunca sezonunun açılışını kaçırmıştı. Fenerbahçe’de oynadığı dönemde sakatlık nüksetmişti.

9- Svein Grondalen

1970’lerde Norveç forması giyen Svein Grondalen, koşu yaparken iri bir geyikle çarpışıp sakatlanınca milli maç kadrosundan çıkartılınca komik sakatlıklar listemizde başımızın tacı olmayı başardı!

10- Steven Thhompson

İskoç forvet oyuncu Cardiff City’de oynadığı sırada tatil yaparken denizde bindiği muzdan düşerek kasığından sakatlanmış, bu sakatlıktan ancak ameliyat olduktan sonra kurtulabilmişti. Dundee United’da yıldızı parlayan ve Rangers, Burnley, Cardiff City, İskoçya Milli Takımı’nda oynayan futbolcu bir daha muza binmeye tövbe etti!

FFT

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş