Top 10: Utanç Verici Akraba

Adebayor’un otlakçı erkek kardeşine Facebook’tan öfke saçması uzu süre konuşulmuştu. İşte futbol dünyasının diğer utanç verici akrabaları…

1 Böyle abi düşman başına!

2010 senesinde Mersin İY’yi çalıştıran Yüksel Yeşilova, Samsunspor’la oynadıkları maçta sahaya giren bir kişinin bıçaklı saldırısına uğradı. İşin dramatik tarafı, Yeşilova’nın canına kast eden kişi onunla aynı soyadı taşıyordu çünkü öz abisiydi! Daha sonra yapılan açıklamada olayın tamamen namus meselesi olduğu belirtilirken, saldırıda altı bıçak darbesi alan Yeşilova, ertesi sezon Tarsus İY’nin başında sahalara döndü.

1

2 Batty’nin bisikletle imtihanı

Bir oyuncunun başına gelen kötü bir sakatlığı hazmedebilmesi zor iş. Hele de oğlunuz üç tekerlekli bisikletiyle ayağınızın üzerinden geçip Aşil tendonunuzu parçaladıysa, durumun vahametini kabul etmek daha da zor hale geliyor. Leeds efsanesi David Batty ne demek istediğimizi gayet iyi anlıyor! “Birkaç hafta sahalardan uzak kaldım ve oğlum bana Roy Keane’in kariyeri boyunca veremeyeceği kadar zarar vermiş oldu!”

3 Geçmişin gölgesinde…

“Kavgacı bir oyuncuydum. Hakemle, yöneticiyle, teknik direktörle sürekli kavga ederdim. Kariyerim, Mustafa’nın oynadığı kulüplerde bıraktığı güzel izleri silerek geçti!” Bu sözler, Beşiktaş’ın milli oyuncusu Mustafa Pektemek’in abisi Sinan’a ait. FourFourTwo’ya verdiği röportajda, kardeşiyle ne kadar zıt karakterlere sahip olduğunu bu şekilde anlatmıştı Sinan. Yine de bu yaptıkları, kardeşinin bu seviyelere gelmesini engellemedi. O yüzden kanaat notumuzu “geçer” yönünde kullanıyoruz!

2

4 Pione’nin kabilesi!

Çocuğunuzun U-21 milli takımına seçilmesini nasıl kutlarsınız? Herhalde FC Midtylland’ın yetenekli orta sahası Pione Sisto’nun anne babası gibi basın toplantısını basıp, eski bir Uganda yerel dansıyla gazetecilere gösteri yapmazsınız! Afrika doğumlu Sisto, o ana kendini kaptırıp yüzüne beyaz toz sürerek annesi ve babasıyla pozlar verdi. Sonra da gülmeye başladı: “Aileler böyle işte, yapacak bir şey yok!” Bilmez miyiz Pione!

5 Akraba gibi ama değil!

2013-14 sezonunda Karabükspor’un Beşiktaş’ı yendiği karşılaşmada rakip fileleri havalandıran Michael Eneramo, kendi çapında bir kutlama yapıyordu. Derken sahaya atlayan iki kişi, taklalar atarak bu kutlamaya katıldı. Gazetecilerin daha sonra Nijeryalı oyuncunun kardeşi olduğunu söylediği çılgın taraftar, polis tarafından yaka paça dışarı alınırken, kankası bir yolunu bulup stattan kaçmayı başardı. Eneramo’nun maçın ardından “İkise de arkadaşımdı” demesi, olayı gizemli bir boyuta taşıdı.

3

6 Sue iyi ama çevresi kötü!

2009 yılında John Terry’nin annesi Sue, kayınvalidesi Sue Poole’la beraber bir mağazadan 1.100 avro değerinde yiyecek ve giyecek çalarken yakalanmıştı. Chelsea basın sözcülerinden biri olayı “Bu olay John için büyük bir utanç olacak” diye değerlendirecekti ki kendisi magazin gazetelerinin uydurduğu sahte yetkililerden değildi!

7 Edinho kanuna karşı

Eski takım arkadaşı Felix’e göre; Pele, oğlunu hâlâ seviyordu ama suç dünyasına sürüklenmesi karşısında şoke oldu. Santos’un eski kalecisi Edinho, 2014’te bir dava sonucunda uyuşturucu baronlarıyla bağlantıları sebebiyle 33 yıl hapse mahkum edildi. Pele’nin oğlu şu aralar karara itiraz etmekle meşgul. Bir yandan da Mogi Mirim’de antrenörlük yapıyor.

8 İlk elin günahı olmaz!

Fenerbahçe ve Trabzonspor gibi takımlarda forma giyen Serkan Balcı da kardeşinin “sahalarda görmek istemediğimiz” olaylara karıştığına tanıklık edenlerden. Üniversitede okurken arkadaşlarıyla gittiği bir pavyonda eğlenen Serhat Balcı, sabah uyandığında kredi kartlarının çalındığını fark eder. Biraz araştırma sonucu 160 bin lirasının uçup gittiğini öğrenince de hemen polise gidip durumu anlatır. Zanlılar çok geçmeden yakalanırken, Serhat da bir daha bu tür yerlere giderken uyanık olması gerektiğini öğrenir!

4

9 Agresif Szczesny

Arsenal kalecisi Wojciech Szczesny’nin Southampton maçında yaptıkları (iki hatalı gol yiyip sonra da soyunma odasında bir sigara yakmıştı) yeterince kötü değilmiş gibi bir de sahneye babası Maciej çıktı. Baba Szczesny, Topçular’ın teknik ekibini oğluna destek vermemekle suçladı. Wojciech akıllı bir tavır sergileyip babasının yorumlarına katılmadığını gösterdi ama o günden bu yana da ilk 11’de yer almadı!

10 “Hadi gel Marcelo, çayın soğuyacak!”

“Futbola odaklanmak yerine partilere gidersem beni arkadaşlarımın önünde azarlardı.” Bu sözlerin sahibi Real Madrid’li sol bek Marcelo. Büyükbabası Pedro, genç Marcelo’yu arkadaşları önünde bol bol rezil edip kendini dağıtmasına engel olmuş. Ama Dünya Kupası’ndan kısa süre önce hayatını kaybetmiş. Marcelo’nun kolundaki dövme, kahramanının anısını yaşatıyor.

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş

Leave a Reply