TOP 5: Garip Formalar

Bazı formalar kulüplerinin şanlı tarihini temsil ederken bazıları kulübün ününe ün katar. Tabii ki her kulübün taraftarı veya oyuncusu bu kadar şanslı olmaz! FourFourTwo yakın tarihimizin garip formalarını sizler için derledi!

 

5- Hull City

the-tigers-hull-city-1992Hull City kulübün sembolü olan kaplanı oyunculara empoze etmeye çalışırken sınırı sanki biraz aşmıştı… Rakiplerine korku salmak için yola çıkan Hull City 11’inin bu formayla vahşi doğada birçok avcıyı kontrpiyede bırakması muhtemeldi!

4- Atletic Bilbao

atletico-bilbao-2004

Bask ekibinin ateşli taraftarı yeni sezon formalarını iple çekerken bu formayla karşılaştıkları an psikolojilerini anlamak zor olmalı. Düz beyaz bir formanın üzerine ketçap sıkılmış gibi duran dizaynı ile oyuncular masaya getirilmeye hazır birer yemeğe benziyorlardı…

3- Kamerun Milli Takımı

kamerun-2002-kolsuz-forma

Kamerun’un 2002 Dünya Kupası öncesi Eto’o, Song ve Geremi gibi genç oyuncuların önderliğinde çizdiği başarı grafiğinin formalara yansımadığı açıktı. Kolsuz formasıyla yazlığından mahalle maçına çağrılmış çocuklara benzeyen oyuncular ve Kamerun gerçekten dikkatleri üzerilerine çekmeyi başarmışlardı…

2- Club Deportivo Lugo

dt.common.streams.StreamServer

İspanya alt lig ekiplerinden Lugo takımının 2014-2015 sezonu için tanıttığı 2 forma da ayrı ayrı bu listede olmayı hak ediyor. İlk formada kulübün göğüs sponsoru da olan bira markası Esttella Galicia’ya kıyak yapalım derken ipin ucu birazcık kaçmış ve oyuncular birer köpüklü bira bardağına dönüşmüşlerdi.

Takımın diğer formasında ise dev bir ahtapot kolu görüyoruz. Galiçya takımının rakibe “ahtapot” gibi dört koldan saldırma hedefiyle yola çıktığına inanmak isterdik ama geçen sezon ligi 15’inci sırada bitiren Lugo’nun dev ahtapotunun da rakiplere meze olduğunu söylemek yanlış olmaz.

1- Cultural Leonesa

leonesa_kit

Uzaktan baktığımızda beyaz takım elbiseli bir damat ve onun 10 sağdıcını görüyor gibiyiz. Ama durum böyle değil! Rakiplerine karşı en saygılı takım olduğunu düşündüğümüz bir diğer İspanya alt lig takımı Cultural Leonesa’da futbolcular sene boyunca takım elbise görünümlü bu formalarla mücadele ettiler. Reklamın iyisi kötüsü olmaz!

+Bonus: Kaleci Pablo Aurrecochea

Pablo-Aurrecochea

Kaleci Pablo Aurrecochea belki muhteşem performansıyla parlayamadı ama renkli kişiliğiyle akıllarımıza kazındı. Sünger Bob’tan tutun Batman’e kadar çizgi film kahramanlarını birer birer taşıdığı kaleci kazaklarıyla bu yazıda adı geçmeseydi her şey biraz eksik olurdu.

Yazı Ersin Sezer

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş

Leave a Reply