TOP 5: Nedeni ilginç olan cezalar

Saçını kestirmediği için Dünya Kupası’na gidemeyeninden, kendi maçı varken “el-clasico” maçına bilet alanına…

Redondo’nun kariyerine saçları engel oldu

“Harika bir form yakalamıştım ama saçlarımı kestiremezdim. Hoca da bu durumda oynayamayacağımı söyledi.” Bu sözler Arjantinli orta saha Fernando Redondo’ya ait. Teknik direktörü Daniel Passarella takı ve uzun saçı yasaklamıştı. Redondo, Fransa 98 elemelerini ve turnuvayı kaçırdı; sadece Real Madrid ile Şampiyonlar Ligi’ni kazanabildi!

“İyi şanslar çocuklar”

St Albans City’nin santrforu John Frendo çıkmazdaydı. Takımı, FA Cup birinci turunda Concord Rangers ile karşılaşacaktı ama Frendo aynı gün oynanacak El Clasico’ya bilet almıştı. St Albans maçı 1-0 kaybederken bir önceki sezon 54 maçta 43 gol atarak takımının en golcü ismi olan Frendo ise Real Madrid’in Barcelona’yı 3-1 yendiği maçı tercih etmişti. Kulübü tarafından iki maçla cezalandırılan Frendo, “Tüm St Albans camiasından özür diliyorum” dedi ve “Bir daha böyle bir şey yapmayacağım” diye ekledi.

Thomas’ın kazası

“Ne Joey Jones ne de ben o gün antrenman yapmak istiyorduk.” Her gün antrenman için Galler’den Londra’ya yolculuk yapan Chelsea’li Mickey Thomas, otoyolda kaza olduğunu duyunca Maviler’in hocası John Neal’ı aradı ve trafikten dolayı antrenmana gelemeyeceğini açıkladı. Neal ise “Evet, kazayı duydum… Fakat kaza diğer istikamette. O koca kıçını kaldır ve hemen buraya gel” yanıtını verdi. Fatura bir maç cezaydı!

“Şike mi? Tamamen saçmalık”

Nijerya’da Temmuz 2013’te “skandal skorlarda” adı geçen dört alt lig takımı, oyuncular, hakemler ve turnuva koordinatörü “süresiz” men cezası aldı. Ligin sonuna doğru Plareau United Feeders’ın Akurba FC’yi gollerinin 72’si ikinci yarı olmak üzere 79-0 yenmişti. Aynı anda oynanan maçta da Police Machine de Babayaro FC’ye 61’i ikinci yarıda olmak üzere 67 gol atmıştı. Olaylar karşısında sinirden küplere binen bir federasyondan yetkilisi, “Tüm bunlar midemi bulandırıyor” diyordu.

Müebbet

Yedek oyuncuya Cezalar genelde İsveçli yarı profesyonel Ricardo Ferreira’nın aldığı 50 yıllık ceza gibi olmaz. Portugal Futebol Club’ın savunmacısı, yedek kaldığı 1-0’lık SC Worm mağlubiyetinin ardından önce topu hakemin suratına nişanladı, ardından hakaret etti, sonra da suratına su attı. Cezası bittiğinde 78 yaşında olacak!

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş